Няколко препоръки как да съхранявате правилно храната у дома, както и обичайните лайфхакове, с които трябва да сте наясно, за да имате винаги пресни билки, зеленчуци и плодове в дома си.
Още: Яжте тези храни и никога няма да имате целулит
Още: Чували ли сте за пеганизъм - новата хранителна мода?
През лятото на нашата маса се появява голямо и разнообразно количество плодове и зеленчуци под една или друга форма. В същото време поради горещината всичко се влошава доста бързо. За да улесним вашата работа, ние сме подготвили списък с кулинарни лайф хакове за съхранение на някои продукти.
Съхранение на авокадо
Авокадото трябва да се съхранява в тъмна стая при стайна температура, увито във вестник. При тези условия той перфектно запазва свежестта си. Освен това жилавите плодове ще станат меки и вкусни за 4-5 дни.
Още: Зеленчукът, който спира косопада
Точното място за плодове
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Пресните плодове (малини, ягоди, боровинки) изискват хладилно пространство. Но контейнерът, в който ще лежат, трябва да е леко отворен, за да се предотврати замъгляване и бързо разпадане.
Зелени билки
Пресните билки (магданоз, копър, босилек, кориандър) могат да се съхраняват като цветя: поставете в чаша вода и дръжте на кухненската маса. Това е едновременно красиво и ще позволи на билките да издържат няколко дни по-дълго, отколкото в хладилника.
Още: Спри захарта и виж какво ще се случи с тялото ти
Броколи във фолио
Фолиото е идеално за съхранение на броколи. Увийте зеленчук в него, поставете го в хладилника и той ще запази свежестта си по-дълго.
Банан за една седмица
Увийте горната част на банановия клон в найлонов плик и те ще се съхранят 4-5 дни по-дълго от обикновено. Може да се използва и фолио.
Домати
Не забравяйте, че най-нежната част на домата е плътта около стъблото. Съхранявайте доматите с дръжката нагоре, за да предотвратите повреждането на пулпата от натиск.
Не режете динята
Съхраняването на нарязана диня не е добър съвет, тъй като сърцевината ѝ е чудесна среда за размножаване на микроби. Не винаги обаче е възможно да се изяде цяла диня на едно седене. В този случай не забравяйте да го сложите, така че да не се стича, и го поставете в хладилника, покрито с кухненско фолио. Студът леко ще удължи живота на динята.