Преболедувалите коронавирус отдавна са имунизирани срещу COVID-19. Такова обнадеждаващо заключение беше направено от Медицинския университет в Инсбрук, съобщава "Евронюз", цитирана от БГНЕС.
Още: Иберийски ритуал със заковани глави се оказал по-сложен от очакваното
Още: Учени направили откритие там, където според Библията Мойсей е разделил Червено море
През април и ноември 2020 година бяха прегледани жителите на австрийския ски курорт Ишгъл, един от епицентровете на инфекцията в Европа. За този курорт Deutsche Welle дори публикува материал под заглавие: "Тайният развъдник на коронавируса". След осем месеца повечето хора остават имунизирани срещу вируса.
Вегенер Борена, ръководител на изследването, коментира: "Използвахме няколко различни процедури за изследване на антитела, за да получим възможно най-надеждни резултати. Оказа се, че при 90% от хората, участвали в първото проучване и дошли за второ, антителата остават. Също така открихме, че 70% от респондентите, които сме тествали за клетъчен имунитет, все още имат клетъчна активност".
Въз основа на получените данни екипът от учени смята, че формирането на стадния имунитет и връщането към предишен живот не е толкова далеч, както казват скептиците. Вярно е обаче, че не може да се каже без резерви.
Още: Лабораторен опит с нов коронавирус възбуди българското онлайн информационно пространство
Още: 2000-годишна лъжица от остров Ман може да е била използвана в кръвни ритуали за гадаене
Доротея фон Лаер, Директор на Института по вирусология (Медицински университет в Инсбрук), обобщи така: "Със социално дистанциране, с някои мерки, които не вредят на човека и с ваксинация на 40-50% от населението е възможно да се върнем към донякъде нормален ежедневен живот".
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Изгубената гробница на фараона Тутмос II най-накрая е открита в Египет
Още: Земята под Швеция се издига – учени откриха гравитационно изкривяване
Това се потвърждава от факта, че в сравнение с други австрийски райони, в Ишгл, втората вълна на заразяване не е била толкова силна.
Поради обхвата на такъв дълъг период от осем месеца, авторите наричат своето изследване най-голямото от тези, които са били посветени на изследването на антитела.