Съществуват стотици кулинарни трикове и всички те имат една основна цел, а именно да превърнат простичките ястия в кулинарни шедьоври.
Още: В кой мъж са били влюбени Дора Габе и Елисавета Багряна
Още: Великденски пости 2025: Кога започват, какво трябва и не трябва да се прави
Днес ще ви издадем някои от най-често използваните хитрини от професионалните готвачи. Благодарение на тях те не само, че ни радват с божествено вкусни ястия, но и не си позволяват да изхвърлят и залък в кофата с отпадъци.
Питали ли сте се някога как една бучка захар може да подобри вкуса на ястията? Сега ще ви разкажем.
Защо всички добавят щипка сол към смляното кафе?
Още: Месни заговезни 2025 г.: Последният пир преди поста – традиции и рецепти за празничната трапеза
Още: Каква е връзката между Сирни и Месни Заговезни?
Представете си, че сте пресолили манджата. Какво ви хрумва в този момент? Да я изхвърлите? Това не бива да се случва. Вече сте похарчили не малко пари за продукти, отделили сте си от времето, за да я сготвите. Единствената ви грешка е, че сте поръсили солта на око. В крайна сметка няма за какво да се обвинявате. И на най-добрите готвачи може да се случи подобно нещо. По-важно е да знаете как да действате, ако искате да коригирате вкуса на гозбата и тя отново да става за ядене.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Кои традиции задължително се спазват на Месни Заговезни?
Имате два варианта. Единият е с кубчета захар. От вас се изисква да потопите лъжица с кубче захар в ястието и да го преместите на котлона. Когато захарта започне да се топи, извадете лъжицата и сменете с ново кубче захар. Тази процедура може да се повтори няколко пъти, докато вкусът на гозбата не започне да се подобрява.
Има още един трик, с който умните готвачи си служат. Те потапят парче марля в брашнена каша и я слагат в тенджерата при соленото ястие. Остават го да поври известно време и след това премахват марлята. Солената каша абсорбира солта и подобрява значително вкуса на гозбата.
Запомнете тези хитрини, защото все някога може да се наложи да ги използвате.
Още: Знаете ли къде има студени минерални извори в България?