Чантата е един от неизменните атрибути в ежедневието на жените. Тя е нашия малък подвижен гардероб, несесер, аптечка и какво ли още не. Освен ред, както сме свикнали да се шгуваме, в нея има всичко, червило, огредалце, портмоне, гребен, превръзки, очила, чадър, резервен чорапогащник, в случай че другия се скъса и какво ли още не. И за да бъде с нас по-дълго време и с удобството си да ни върши работа, трябва да се погрижим за нея. Ето ви няколко идеи за това, как да запазим добрият й външен вид.
Още: Какъв църковен празник е на 24 февруари - традиции и обичаи
Още: Какво е най-старото име на град Гоце Делчев?
Като стана дума за ред, препоръчваме ви да използвате вътрешен органайзер за чанта. Не само, за да бъде всичко добре подредено и да намирате вещите си по-лесно, но и за да запазите добрата й форма, за да не се деформира и намачква кожата.
Добър вариат да запазите любимата си чанта здрава за по-дълго време е да от време на време да я сменяте с друга. Това ще предотврати нейното износване и ще внесе разнообразие във външният ви вид. По време на почивката й е добре да я напълните с нещо. Сложете в нея шалове и ръкавици, които не ползвате например и след това я увийте в парче от плат или калъфка от възглавница, за да не се праши.
Не оставяйте чантата си да виси на закачалката, особено ако е препълнена и тежка. Така дръжките й ще са под постоянно напрежение и опън постоянно и ще се разтегнат много бързо. Не я оставяйте и на земята, не само от суеверие, но и защото така ще обира всичката мърсотия и прах.
Още: Сирна седмица 2025 - традиции и обичаи
Още: В кой мъж са били влюбени Дора Габе и Елисавета Багряна
Избягвайте да пипате чантата си с мръсни ръце или когато малко преди това сте ги намазали с крем. Ако го правите често, рискувате тя да попие мърсотията и да се изцапа.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Великденски пости 2025: Кога започват, какво трябва и не трябва да се прави
Още: Месни заговезни 2025 г.: Последният пир преди поста – традиции и рецепти за празничната трапеза
И не на последно място ви съветваме да почиствате чантата си правилно, в зависимост от вида на замърсяването, за да постигнете жения ефект. Така например, ако неволно сте надраскали чантата си с химикалка, то мастилото можете много лесно да почистите с гумичка.
Мазните петна много лесно можете да премахнете с помощта на царевично нишесте. За целта просто поръсете веднага мястото, втрийте добре в материята и след това изтупайте.
Ако чантата ви се е изцапала с храна, докато сте обядвали навън, поръсете върху петното тебешир, оставете така за цяла нощ и на следващия ден изчистете с кърпа.
Още: Каква е връзката между Сирни и Месни Заговезни?
Още: Кои традиции задължително се спазват на Месни Заговезни?
Неприятната миризма в чантата си можете да премахнете, като я изпразните и сложите в нея отворен пакет със сода за хляб. Оставете я така за 1-2 дни и ще премахнете нежелания мирис.