Вероятно повечето от Вас вече са забелязали невероятната дърворезба, която се намира в приключенския парк "Коколандия" в Борисовата градина.
Още: Какъв църковен празник е на 24 февруари - традиции и обичаи
Още: Какво е най-старото име на град Гоце Делчев?
Човекът, който я е създал се казва Алексей Алексиев. Той работи по своето произведение от началото на годината. Инженер-химикът по професия, но със страст към дърворезбата, взима инструментите си и отива в парка, за да превърне едно отдавна паднало дърво в истинско произведение на изкуството.
По дървото се виждат множество стилизирани цветя, листа и различни животинки.
Още: Сирна седмица 2025 - традиции и обичаи
Още: В кой мъж са били влюбени Дора Габе и Елисавета Багряна
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Великденски пости 2025: Кога започват, какво трябва и не трябва да се прави
Още: Месни заговезни 2025 г.: Последният пир преди поста – традиции и рецепти за празничната трапеза
„Идеята ми е да вдъхна нов живот на умиращото дърво. Идеята е не просто то да бъде отсечено и премахнато и нищо да не остане на негово място, а то да се превърне в нещо красиво“, подчерта той. "Цял живот работя дърворезба, това ми беше страст от малък. До 1991 година работих в един институт на БАН, институтът го ликвидираха и от тогава съм художник на свободна практика. С по-големи дървета в градска среда работя от 1994-1996 година.
Тогава в центъра на София направих 12 дървета, включително и пред Народния театър "Иван Вазов" и на Орлов мост, но за съжаление нито едно от тях не беше запазено. За някои от тях пресата писа и стана ясно, че дървото на Орлов мост е било отрязано от частен извършител", разказа Алексиев и уточни: "Продължавам да работят с дървета в градска среда с надеждата, че времената може би са се променили и хората са добили усет към красивото", споделя Алексиев пред БГНЕС.
Още: Каква е връзката между Сирни и Месни Заговезни?
Още: Кои традиции задължително се спазват на Месни Заговезни?