Всяка една домакиня би била щастлива да узнае хитрини и съвети, свързани с готвенето. Няма значение колко отдадени сте на това да приготвите вкусна вечеря или обяд, то полезните съвети никога не ще ви бъдат излишни.
За съжаление кухненското помещение понякога не е устроено така добре, че в стаята да не остават миризми от ястията, които се готвят на котлоните. Има много случаи, в които кухнята не разполага с аспиратори или дори те да присъстват като част от интериора, не съумяват да издърпат миризмата на варено, печено или пържено.
Ако липсва прозорец в помещението, нещата още повече се усложняват. Нужно е да се прибегне до изпробвани трикове, за които сте сигурни, че вършат работа.
Днес ще споделим именно един такъв с вас.
Още: Какъв църковен празник е на 24 февруари - традиции и обичаи
Още: Какво е най-старото име на град Гоце Делчев?
Защо да държим купа с оцет до котлона, докато готвим
Нямате представа какви чудеса може да направи купичката с оцет, за която предварително сте се погрижили и сте й намерили място в близост до котлоните. Тази кисела подправка съумява да издърпа миризмите на готвено и да пречисти въздуха от тях.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Сирна седмица 2025 - традиции и обичаи
Още: В кой мъж са били влюбени Дора Габе и Елисавета Багряна
7 грешки в кухнята, които те правят слаб готвач
Дори да не разполагате с прозорец или мощен аспиратор, то оцетната течност ще сложи край на мъките ви. Веднага, щом свалите манджата от котлона и се наредите около трапезата, ще осъзнаете, че от готварските ви приключения няма и следа, освен онова, което сте поднесли на масата.
Направете го следващия път и се уверете сами в способностите на оцета!
Още: Великденски пости 2025: Кога започват, какво трябва и не трябва да се прави
Още: Месни заговезни 2025 г.: Последният пир преди поста – традиции и рецепти за празничната трапеза