Джинджифилът се използва в Китай и Индия още от древността, като се приема пресен, под формата на прах, захаросан и маринован, а от него се правят напитки, добавят го към чая или кафето и към ястия, супи, сосове, салати и десерти.
Лекарите смесват джинджифила с това, за да го превърнат в чудо за организма
Той е богат на гингерол, който е с противовъзпалително действие, възпрепятства оксидативния стрес, който води до стареене.
Също помага на клетките да станат по-устойчиви и понижава нивото на кръвната захар, като е богато и на вещества, които стимулират апетита и кръвообращението.
Още: Какъв църковен празник е на 24 февруари - традиции и обичаи
Още: Какво е най-старото име на град Гоце Делчев?
Добре помага при стомашни проблеми и облекчава гаденето, като стимулира и храносмилането и помага при разстройство и запек.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Сирна седмица 2025 - традиции и обичаи
Още: В кой мъж са били влюбени Дора Габе и Елисавета Багряна
То дори е полезно за тези, които имат проблеми със ставите, а приемането на напитки с джинджифил всеки ден може да помогне за облекчаване на симптомите на артрит.
Той е способен да облекчи и менструалните болки, а консумацията му има положителен ефект и върху имунитета, като топлия чай с джинджифил и лимон е перфектната напитка при настинка или вирус.
Как да обелите корен от джинджифил по най-лесния начин
Още: Великденски пости 2025: Кога започват, какво трябва и не трябва да се прави
Още: Месни заговезни 2025 г.: Последният пир преди поста – традиции и рецепти за празничната трапеза
Джинджифилът подобрява здравето на устната кухина, като ефективно елиминира бактериите. Достатъчно е да дъвчете парче пресен джинджифил веднъж на ден (най-важното е да не е захаросан) и зъбите ви ще са ви благодарни.
Чудесният корен може да подобри паметта, както и да забави свързаните с възрастта промени в мозъка.