Дори ако привидно в една двойка цари пълна хармония, конфликтите и кавгите не могат да бъдат избегнати. А в такъв момент винаги можете да кажете на любимия човек нещо, за което ще съжалявате след това.
Още: Какъв църковен празник е на 24 февруари - традиции и обичаи
Още: Какво е най-старото име на град Гоце Делчев?
Според експерти има 2 думи, които трябва да се избягват по време на спор с партньора.
Авторът на бестселъри и експертът по връзки Джон Айкен е убеден, че те могат силно да обидят любимия човек и да нанесат непоправими щети на връзката ви. Той говори за незначителни думи като „винаги“ и „никога“.
Ето защо те не бива да се изричат особено по време на конфликт.
Още: Сирна седмица 2025 - традиции и обичаи
Още: В кой мъж са били влюбени Дора Габе и Елисавета Багряна
Защо тези думи са толкова опасни?
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Великденски пости 2025: Кога започват, какво трябва и не трябва да се прави
Още: Месни заговезни 2025 г.: Последният пир преди поста – традиции и рецепти за празничната трапеза
Без значение колко емоционален е разговорът, не бива да казвате първото, което ви идва наум. Особено ако имате оплаквания относно партньора си. Според Джон Айкен начинът, по който представяте проблема, определя хода на разговора в 96% от случаите - независимо дали става дума за конструктивен диалог или за нелепа кавга.
Ето защо, ако искате да обсъдите недоразумения, трябва да започнете спокойно и без споменатите думи „винаги“ и „никога“. Помислете, преди да кажете: „Ти никога ... (не правиш нещо добро) или„ Ти винаги ... (правиш нещо лошо) “.
Когато ви се струва, че вашият партньор не ви слуша, помислете как говорите за проблема с него. Ако използвате тези думи, тогава той просто няма да чуе това, което искате да му кажете.
Още: Каква е връзката между Сирни и Месни Заговезни?
Още: Кои традиции задължително се спазват на Месни Заговезни?
В този случай вместо да ви отговори, той ще се настрои враждебно, ще се затвори или ще се опита да ви отвърне със същите обидни забележки.
Проблемът с тези две думи е, че те са обобщаващи и не посочват конкретна ситуация, отбелязва експертът.
Колкото и спокоен да е любимият ви в началото на разговора, със сигурност няма да му хареса да го обвините във всички грехове и да изтъкнете, че той винаги прави нещо нередно или грешно.
Според Джон Айкен просто трябва да замените „винаги“ и „никога“ с по-подходящи думи. Той съветва да смекчите тона и да се опитате да изразите недоволството си с малко по-обобщени фрази:
Вместо: „Никога не оправяш леглото“, кажете „Понякога забравяш да оправиш леглото“.
Тези малки промени ще ви помогнат да превърнете разгорещените дебати в спокойни разговори и ще ви дадат шанс да погледнете с други очи на връзката си.