Рибките са най-тихите домашни любимци, които човек може да избере. Te са приятни за гледане и имат натурално успокояващ ефект, пише Parenting.com. Ето и няколко съвета за бъдещите притежатели на рибки:
Помислете за размера на аквариума
Големият аквариум може да се стори като проблем, за хората които тепърва започват да гледат рибки. Но той има своите предимства: ако филтърът се задръсти или нагревателът се развали, водата ще остане годна по-дълго време, през което ще можете да решите възникналия проблем.
Планирайте предварително
Още: Какъв църковен празник е на 24 февруари - традиции и обичаи
Още: Какво е най-старото име на град Гоце Делчев?
Вземете си сладководни рибки, те са по-лесни за отглеждане от соленоводните. Но първо се погрижете за аквариума: посъветвайте се със служител в магазин за домашни любимци (или прочете книга по въпроса) за подготвянето на водата, пускането на филтъра и създаването на най-добрата атмосфера за вашия бъдещ сребрист приятел.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Сирна седмица 2025 - традиции и обичаи
Още: В кой мъж са били влюбени Дора Габе и Елисавета Багряна
Избор на рибка
Малките, спокойни видове, като Неон, Тетра Кардинал, Кори, Гоурами и Зебра са най-добрият избор. Златните рибки имат нужда от повече внимание. Светлините в аквариума посилват цветовете на рибките. Но не ги оставяйте пуснати през цялото време, защото могат да предразположат аквариума към водорасли.
Хранете рибките пестеливо
Още: Великденски пости 2025: Кога започват, какво трябва и не трябва да се прави
Още: Месни заговезни 2025 г.: Последният пир преди поста – традиции и рецепти за празничната трапеза
Не прекалявайте с храненето на своите любимци. Неизядените гранули ще замърсят аквариума.
Как да сменяте водата
Трябва да сменяте една пета от водата поне веднъж седмично. Още по-добре ще е, ако сменяте половината вода. Но не източвайте повече от това количество, защото ще развалите крехкия баланс на полезните бактерии, които поддържат рибките ви здрави.