На 23, 24 и 25 февруари 2023 година Асоциация за развитие на София проведе три интерактивни обучения под надслов „Дигитално градинарство – прилагане на стратегии за противодействие на езика на омразата онлайн“.
Още: Строителният контрол спря със заповед ремонта на ул. "Опълченска" в София
Още: Трамвай дерайлира наполовина по опасните релси на бул. "Александър Стамболийски" в София (СНИМКИ)
Семинарите бяха предназначени за учители, неформални обучители, граждански активисти, специалисти в работата с деца и журналисти.
В рамките на програмата им участниците се запознаха с общите параметри на проекта LEAD – Online, в рамките на който се провеждат те, както и различните дефиниции на речта на омразата и конкретно тази в онлайн пространството.
Още: "Спаси София": Зам.-кметът ни ще бъде арестуван публично, бухалките са активирани (ВИДЕО)
Следваха упражнения по разпознаване на езика на омразата в различни симулативни ситуации, извлечени от реални казуси, и обсъждане на различните възможни реакции и кога са нужни те.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Отстраненият кмет на "Слатина": Да имаш дял във фирма е все едно да имаш акция от Facebook
Още: Васил Терзиев: Кметът на “Слатина” е един от най-добрите хора, които познавам, битката продължава
Последният панел от всяко едно от обученията беше отделен на разискване на различни сценарии и идеи за HateOut! – онлайн игра, която се създава в рамките на LEAD – Online и цели да спомогне за достигането на послания за противодействие на езика на омразата онлайн сред учениците.
Тъй като голяма част от участниците бяха професионалисти, които на ежедневна база имат пряк досег до деца и подрастващи, те успяха да допринесат за обективна и полезна обратна връзка за досега изграденото и да дадат интересни и практични идеи за нужните корекции и допълнения по играта.
Още: Прекратиха правомощията на кмета на столичния район "Слатина" Георги Илиев
Още: Читалище в село до Самоков отбеляза 152 г. от гибелта на Васил Левски
Следва финализиране на HateOut! и публикуването й, за да започне процесът по популяризиране и достигане до възможно най-голям брой млади хора.
Проектът LEAD - Online е съфинансиран от програма „Граждани, равенство, права и ценности“ на ЕС. Асоциация за развитие на София е водещ партньор по проекта и го изпълнява заедно с Асоциация Диверс (Asociatia Divers, Румъния), Гръцки свободен университет (Hellenic Open University, Гърция), Зара (Zivilcourage und Anti-Rassismus Arbeit, Австрия), Форма.ационе (Forma.Azione SRL, Италия), Фючър Нийдс (Future Needs, Кипър) и Център за мир (Udruge Centar Za Mir, Хърватия).