Знаем, че на много от вас им е дошло до гуша да слушат за Covid-19. Данните за него ни заливат постоянно, всеки ден чуваме за нови затваряния, нови рекорди на заразени и редица други неприятни неща.
Още: Строителният контрол спря със заповед ремонта на ул. "Опълченска" в София
Още: Трамвай дерайлира наполовина по опасните релси на бул. "Александър Стамболийски" в София (СНИМКИ)
На фона на общата картинка е радващо да кажем, че в последните дни най-сетне започна да функционира координационен център за Covid-19 в СБАЛИПБ. Решихме да споделим информация за него в тази статия, защото се оказва, че той е трудно да бъде открит и дори понякога усиленото търсене е в Google не помага за това нещо. Най-доброто, което можете да направите е да запаметите тази статия някъде, където ще имате лесен достъп до нея или да си копирате телефоните на координационния център:
Телефон за връзка с координационния център за COVID на РЗИ – тел.: 0893 540 079 и 0893 540 080.
Според източниците на информация от страна на властите, всеки ден (без изключение) на смяна в координационния център са:
Още: "Спаси София": Зам.-кметът ни ще бъде арестуван публично, бухалките са активирани (ВИДЕО)
- лекар;
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Отстраненият кмет на "Слатина": Да имаш дял във фирма е все едно да имаш акция от Facebook
Още: Васил Терзиев: Кметът на “Слатина” е един от най-добрите хора, които познавам, битката продължава
- медицинска сестра;
- санитар;
- епидемиолог;
Още: Прекратиха правомощията на кмета на столичния район "Слатина" Георги Илиев
Още: Читалище в село до Самоков отбеляза 152 г. от гибелта на Васил Левски
- експерти от регионална здравна инспекция в София.
Основната функция на този център е да намали времето от момента на подаване на сигнал на 112 до влизането в болница.
Каква е ролята на координационния център?
Да поема заразени с Covid-19 или със съмнение за заразяване. Това важи за случаи, които не са спешни! До този координационен център ще се насочват всички пациенти, които имат симптоми. Те ще се превозват от екипи на спешна медицинска помощ. Това важи и за гражданите на София-област, не само на София-град.
Какво се случва с гражданите, които вече са закарани до координационния център?
След пристигането им следва консултация с медицинските специалисти, които са дежурни на място. На база на този преглед ще се преценя дали да бъдат заведени в лечебно заведение или да им се назначи домашно лечение. Целта на това е да се намали времето за хоспитализация.
При нужда на пациентите ще се прави или бърз тест или PCR тест, за да се види дали те са заразени с Covid-19. Докато резултатите излязат и се види дали те са положителни, хората ще са хоспитализирани в буферна зона (термин от МЗ) на територията на Инфекциозна болница.
Надяваме се тази статия да ви е била полезна. Координати на центъра трудно могат да бъдат намерени, така че си ги запишете!