С 2 години се удължава срокът за регистрацията на кладенците. Депутатите приеха на първо четене промени в Закона за околната среда, с който срокът се удължава до 28 ноември 2022 г.
Още: Новините: Най-важното за деня, 23 февруари (неделя)
Още: Прогноза за времето - 24 февруари 2025 г. (понеделник)
Проектът е внесен предвид създалото се напрежение през последните няколко седмици в обществото във връзка с регистрацията на кладенците и епидемиологичната обстановка в момента.
Удължаването засяга водовземни съображения за подземни води, изградени до 28 януари 2020 г., за които не са издадени разрешения за строеж, както и кладенците за задоволяване на собствени потребности, за които до 27 ноември 2018 г. не са подадени заявления за вписване.
Ето какво трябва да направим, за да регистрираме кладенеца в двора си:
Още: Седмична прогноза за времето за 24 февруари - 2 март 2025 г. (ГРАФИКА)
Още: Скиор почина след удар в дърво край писта в Пампорово
1) Отиваме на сайта на Министерството на околната среда и водите (МОСВ) и на този линк проверяваме към коя басейнова дирекция попада землището на населеното място, в което е нашия кладенец;
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
2) Потърсете в Google "образец на заявление РГ-2" и сред първите резултати ще видите каква информация трябва да попълните;
3) Можете да изпратите формуляра по пощата до съответната басейнова дирекция. Препоръчваме да го пуснете с обратна разписка, която да запазите в случай, че от институцията кажат, че документите са загубени или че не са пратени. От МОСВ напомнят, че ако срокът не бъде спазен кладенците ще бъдат считани за незаконни и след това ще бъдат премахвани за сметка на собственика на имота.
Още по темата прочетете в този материал.
Още: Прогноза за времето - 23 февруари 2025 г. (неделя)
Още: "Заради студа": Спряха частично ремонта на "Дунав мост"