Компания Twitter Inc е премахнала през последните няколко дни функция, която е рекламирала горещи линии за предотвратяване на самоубийства и други ресурси за безопасност на потребителите, търсещи определено съдържание. Това се е случило след нареждане на новия собственик Илон Мъск, твърдят запознати с въпроса, предаде БГНЕС.
Още: А1 приема предварителни поръчки за новия iPhone 16e
Още: Yettel стартира предварителните продажби на достъпния модел iPhone 16e
Според ръководителя на отдела за доверие и безопасност на Twitter Ела Ъруин става въпрос за временна ситуация, докато се преработват и подобряват алгоритми.
"Очакваме да ги възстановим следващата седмица", каза тя.
Съобщава се, че не е имало предварително предупреждение за премахването на функцията, известна като #ThereIsHelp. Тя се появява в горната част на конкретни търсения на контакти на организации за подкрепа в много държави, свързани с психичното здраве, ХИВ, ваксините, сексуалната експлоатация на деца, COVID-19, насилието, основано на пола, природните бедствия и свободата на изразяване.
Още: Първият в света хуманоиден робот с реалистични мускули и кости оживя (ВИДЕО)
Още: Grok на Илон Мъск припомня на Тръмп кой е агресорът във войната в Украйна
Премахването му доведе до повишена загриженост за състоянието на уязвимите потребители на Twitter. Мъск заяви, че откакто той пое управлението през октомври, импресиите или прегледите на вредно съдържание намаляват. Мъск публикува в Twitter графики, показващи низходяща тенденция, дори когато изследователи и групи за граждански права проследиха увеличаване на броя на туитовете с расови обиди и друго съдържание, подтикващо към омраза.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Yettel ще зарадва футболните фенове със супер награди
Още: Ново устройство на по-добра цена: 25% отстъпка в Yettel срещу стар смартфон, таблет или часовник
Отчасти под натиска на групите за безопасност на потребителите интернет услугите, включително Twitter, Google и Facebook, от години се опитват да насочват потребителите към добре познати доставчици на ресурси, като например правителствени горещи линии, когато имат съмнения, че някой може да е в опасност.