Социалните мрежи могат да бъдат опасни за демокрацията, призна Facebook, като същевременно увери, че прави всичко възможно, за да ограничи този риск.
Още: А1 приема предварителни поръчки за новия iPhone 16e
Още: Yettel стартира предварителните продажби на достъпния модел iPhone 16e
"Макар и в душата си да съм оптимист, не пренебрегвам вредите, които интернет може да причини, дори и в една добре функционираща демокрация", каза един от ръководителите на социалната мрежа Самид Шакрабарти, който отговаря за гражданската ангажираност във „Фейсбук“.
Социалната мрежа Facebook отново призна, както вече го направи нейният ръководител Марк Зукърбърг в началото на януари, че през 2016 г. е подценила неговата роля в разпространението на фалшиви новини и че не е бил достатъчно ефективна в борбата срещу информации със съмнителна достоверност, които циркулират в мрежата, съобщи БГНЕС.
Facebook от месеци е критикуван за това и не спира да се извинява и да обещава да поправи тази си грешка. Едно от основните обвинения дойде в хода на разследването в САЩ за евентуална намеса на Русия в предизборната кампания за президентския пост през 2016 г. Москва бе заподозряна, че е използвала социалните мрежи, за да повлияе на избирателите. Тези обвинения бяха отхвърлени категорично от страна на Русия.
Още: Първият в света хуманоиден робот с реалистични мускули и кости оживя (ВИДЕО)
Още: Grok на Илон Мъск припомня на Тръмп кой е агресорът във войната в Украйна
"Социалната мрежа с над два милиарда потребители твърде дълго не дооценяваше факта, че злонамерени лица използват нашата платформа с цел да вредят", каза Шакрабарти. Той обаче увери, че компанията работи енергично, за да неутрализира тези рискове.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Yettel ще зарадва футболните фенове със супер награди
Още: Ново устройство на по-добра цена: 25% отстъпка в Yettel срещу стар смартфон, таблет или часовник
Facebook обяви две сериозни промени, които ще промени присъствието на информацията в „информационния канал“, всеки потребител ще има персонализирана начална страница с цел да се подобри качеството на съдържанието. Ще се предпочитат източници на информация, които са преценени като достоверни от самите потребители.