Американската агенция по храните и лекарствата (FDA) не разреши на компанията Neuralink да тества инвазивен интерфейс (микрочип, имплантиран в човешкия мозък, за управление на външни устройства чрез мисъл) върху хора. Това съобщи "Ройтерс", като се позова на седем настоящи и бивши служители на Neuralink.
Още: А1 приема предварителни поръчки за новия iPhone 16e
Още: Yettel стартира предварителните продажби на достъпния модел iPhone 16e
Искането за разрешение за такива изследвания беше направено от контролираната от Илон Мъск компания в началото на 2022 г. Самата компания никога официално не е съобщавала за опити да поиска такова разрешение, припомня БГНЕС.
Регулаторът е изброил няколко причини за отказа. Според служители на компанията основните опасения на FDA са свързани с безопасността на литиевата батерия на устройството, възможната миграция на миниатюрните проводници на импланта към други области на мозъка и въпросителните дали устройството може да бъде отстранено, без да се увреди мозъчната тъкан.
Още през ноември миналата година Илон Мъск заяви, че компанията му се подготвя за тестове на чипа върху хора и те трябва да започнат още тази пролет. В същото време Мъск заяви, че повечето от документите, необходими за одобрението на Агенцията за контрол на храните и лекарствата, вече са налице.
Още: Първият в света хуманоиден робот с реалистични мускули и кости оживя (ВИДЕО)
Още: Grok на Илон Мъск припомня на Тръмп кой е агресорът във войната в Украйна
ОЩЕ: Писането със силата на мисълта стана вече възможно
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Yettel ще зарадва футболните фенове със супер награди
Още: Ново устройство на по-добра цена: 25% отстъпка в Yettel срещу стар смартфон, таблет или часовник