Ратифицирането на Истанбулската конвенция ще доведе до падане на правителството и до предсрочни избори. За това е предупредил лидерът на "Атака" и на парламентарната група на "Обединени патриоти" Волен Сидеров.
Още: Насилие в София: германски медии за акцията на "Възраждане"
Още: След погрома на "Възраждане": "Протестът им ще уплаши и ще има обратен ефект"
По думите му министър-председателят Бойко Борисов е подложен на натиск отвън, а друг важен фактор е българското председателство на ЕС.
"Това е динамика. Премиерът е схватлив и рефлективен и аз съм убеден, че ще направи каквото трябва", е заявил Сидеров за в. "24 часа". Лидерът на „Атака” е допълнил, че всеки от депутатите на "Обединени патриоти", който не влезе в парламентарната зала при гласуването на Конвенцията, ще бъде предложен за изключване.
"Ако има депутат или депутати, които не са в пленарна зала, за да гласуват "против", а след това не напуснат, аз ще се оттегля като председател на парламентарната група, в която, ако има отсъстващи, вече ще сме се дискредитирали", допълва той.
Още: ДПС на Доган: Няма да бутаме кабинета "Желязков" засега, Росен Карадимов е свързан с Пеевски
Сидеров призна, че с вицепремиера Красимир Каракачанов имат различия с третия съпредседател на "Обединени патриоти" Валери Симеонов относно това дали да има референдум за еднополовите бракове. Той алармира, че ако няма единен отпор на конвенцията в парламента, "Обединени патриоти" ще се самоубият политически.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Добре, че не стреляха яйца с боя по БНБ": Делян Добрев за "Възраждане", еврото и бюджета
Още: 3 години без 1 ден война в Украйна: 100 литра червена боя пред руското посолство (ВИДЕО)
От своят страна лидерът на ВМРО и военен министър Красимир Каракачанов коментира: "Общественото недоволство е толкова голямо, че обществото няма да издържи. Така че г-н Сидеров е прав – кабинетът ще падне, ако парламентът ратифицира Истанбулската конвенция."
Припомняме, че въпросът за подписването на Истанбулската конвенция в момента е в застой. На 25 януари парламентарната група на ГЕРБ изтегли от временно обсъждане дали да има или да няма ратификация на документа, а на 8 февруари беше внесено питане в Конституционния съд дали конвенцията противоречи на Конституцията.