Бойко Борисов винаги е бил съветван от някого относно кадровата политика в Министерски съвет. Първо това беше Цветан Цветанов, след това Румяна Бъчварова, сега очевидно това прави финансовия министър Владислав Горанов. Имало е вероятно конфликт между Горанов и социалния министър Борис Петков, който управлява министерството е с дефицит и недостиг.
Още: Насилие в София: германски медии за акцията на "Възраждане"
Още: След погрома на "Възраждане": "Протестът им ще уплаши и ще има обратен ефект"
Това каза социологът доц. Стойчо Стойчев в предаването „Лице в лице“ по бТВ.
Не само в България, но и в демократичните държави, най-важен министър не е някой от силовите, а финансовия министър. Той е ключовата фигура, с която всеки друг министър трябва да се съобразява и да си взаимодейства.
Цялата работа в Министерски съвет е как с ограничения ресурс да се решат всички въпроси. Социалния министър, както всеки друг, трябва да е в много добри отношения с финансовия. Трябва да е „екипен играч“., коментира Стойчев какъв трябва да е социалния министър.
Още: ДПС на Доган: Няма да бутаме кабинета "Желязков" засега, Росен Карадимов е свързан с Пеевски
Той обясни, че социалния и здравния министър са рискови длъжности в изпълнителната власт, защото постоянно може да се случи нещо, което да предизвика криза. В социалното министерство е по-сложно, защото има много повече дейности и политики, за които отговаря. То работи все с недофинасирани сектори, което е изключително трудно.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Добре, че не стреляха яйца с боя по БНБ": Делян Добрев за "Възраждане", еврото и бюджета
Още: 3 години без 1 ден война в Украйна: 100 литра червена боя пред руското посолство (ВИДЕО)
Премиерът е консистентен по отношение на кадровата си политика в министерски съвет, за да предприеме такава остра стъпка явно дълго време са се натрупвали проблеми. Бисер Петков е определян като много способен специалист, но е необходимо да работи в синхрон с всички други министри.
Деница Сачева, също както Бисер Петков, има професионален поглед в администрацията и би трябвало да е наясно с проблемите.
Никой от министрите на Борисов не може да носи лична отговорност, защото премиерът е източникът на тяхната власт, такава е структурата и на партията ГЕРБ.
Още: Тагарев: Депутатите се хванаха на въдицата бързо да приемат декларация за Украйна
Още: Вандализъм, излагация: Слави Трифонов за изстъпленията на "Възраждане" пред представителството на ЕК
Когато хората отиват на избори не гласуват за тази партия, а за Бойко Борисов. Министрите не са били никога автономен център на власт, където да се извършват реформи и политики отвъд МС, каза още Стойчев.