Разглеждам антикорупционния закон по-скоро като компромис заради натиска отвън, аз съм среден оптимист за ефективността на новото антикорупционно законодателство. Това заяви председателят на парламентарната група на "Обединени патриоти" и лидер на "Атака" Волен Сидеров в интервю за БНР.
Още: Насилие в София: германски медии за акцията на "Възраждане"
Още: След погрома на "Възраждане": "Протестът им ще уплаши и ще има обратен ефект"
Запитан за сондажите около фигурата, която ще оглави новия антикорупционен орган, Сидеров отбеляза:
"Говори се за Пламен Георгиев (сегашният председател на Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество - бел. ред.), но реално с колегите от ГЕРБ не сме обсъждали конкретни имена. Смятам, че тази седмица, която идва, това ще се случи и ще се случи в една атмосфера на малко по-плътни контакти и обсъждания с ГЕРБ. Има нужда от по-чести и по-конкретни обсъждания - и на кадрови назначения, и на тенденции в политиката. Това ще го искаме ние, от ОП, и трябва да започне да работи този начин. Понякога се губи връзката. Когато се изгуби връзката, започват внушенията, започва филмирането, както се казва, и тогава всъщност се получават разминаванията. Въпросът е в регулярност, в пълноценност на коалиционното общуване."
В коментара си по друга спорна тема - Истанбулската конвенция, чиято ратификация в парламента беше отложена, Волен Сидеров посочи: "Стана страхотен шум около Истанбулската конвенция. Нито е належащо сега да се приема, нито е главен проблем, нито пък тези теми занимават реално българите".
Още: ДПС на Доган: Няма да бутаме кабинета "Желязков" засега, Росен Карадимов е свързан с Пеевски
Предложението на БСП да се проведе референдум по темата Волен Сидеров определи като "изхвърляне".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Добре, че не стреляха яйца с боя по БНБ": Делян Добрев за "Възраждане", еврото и бюджета
Още: 3 години без 1 ден война в Украйна: 100 литра червена боя пред руското посолство (ВИДЕО)
Сидеров описа първата година на президента Румен Радев като опит да се еманципира и да влезе в ролята си на надпартиен държавник: "Търси профила си, в това търсене имаше и конюнктурни грешки в услуга на БСП, но той е един уравновесен държавник и в сравнение с предишния президент имаме по-добро попадение".