Слави Трифонов е готов на авантюра – с предложенията си за министри той не само е готов на кабинет на малцинството, а на еднопартийно правителство на малцинството. Подкрепа може да търси в бъдеще - по определени политики, като започне да изнудва своите партньори преди още да си ги е създал.
Още: Насилие в София: германски медии за акцията на "Възраждане"
Още: След погрома на "Възраждане": "Протестът им ще уплаши и ще има обратен ефект"
Това каза политологът д-р Любомир Стефанов по БНР. Той предположи, че ако ИТН не получи подкрепа за предложения си кабинет, партията ще се окаже сама срещу всички. Така, „в крайна сметка ще загубят всички“, защото избирателите за пореден път ще се убедят, че овластените да управляват няма да оправдаят очакванията мнозинството от българския народ да живее добре. При поредни (трети) избори, активността ще спадне още повече.
Рекордно ниската избирателна активност на 11 юли може да се обясни и с разочарование от политиците, и от сезона, подходящ за почивка след пандемията, и с липсата на сблъсък на идеи между кандидатите и формациите.
„Явно политическите партии не успяват да уловят и да формулират дневния ред на обществото“, допълни Стефанов.
Още: ДПС на Доган: Няма да бутаме кабинета "Желязков" засега, Росен Карадимов е свързан с Пеевски
Изчегъртването не се случи, смята още политологът. А партиите са изненадани от резултатите. С разхвърляния вот хората очевидно подсказват какво трябва да правят политиците – да следват девиза на българския парламент „Съединението прави силата“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Добре, че не стреляха яйца с боя по БНБ": Делян Добрев за "Възраждане", еврото и бюджета
Още: 3 години без 1 ден война в Украйна: 100 литра червена боя пред руското посолство (ВИДЕО)
По думите на Любомир Стефанов репутацията на Николай Василев е меко казано спорна, но явно достойнствата му са достатъчни, според партийците от „Има такъв народ“, за да са готови да му поверят управлението на държавата.
Когато държавата е в криза, не е време за експериментиране, но ако пък не опитаме „нещо друго“, няма да разберем дали ще проработи. Да се надяваме на здрав парламентаризъм, който може и трябва да бъде коректив, каза още д-р Стефанов.