Смисълът на тази сглобка между ГЕРБ и ПП-ДБ беше в промяна на съдебната система. Имам подозрение, че съдебните промени не са добре обмислени. Вкараха служебното правителство, националния празник и иманентността на кметовете и това разми реформата в съдебната система. Това мнение изрази социологът Андрей Райчев в ефира на Нова телевизия относно промените в Конституцията, които бяха предложени от ПП-ДБ.
Още: Насилие в София: германски медии за акцията на "Възраждане"
Още: След погрома на "Възраждане": "Протестът им ще уплаши и ще има обратен ефект"
ОЩЕ: Вечен имунитет за някои депутати: Опасността при промените в Конституцията
По думите на Иво Инджов тепърва ще се види какво ще излезе от тези предложения. „Има важни предложения, но има и спорни промени“, каза той и даде пример със служебното правителство.
„Тази коалиция стана тройна. Стана кооперация. Полезност може да има, ако се приеме една смислена конституционна съдебна реформа, какъвто беше първоначалния замисъл. Но например трябва да се откажат от промяна на националния празник“, заяви Инджов.
Още: ДПС на Доган: Няма да бутаме кабинета "Желязков" засега, Росен Карадимов е свързан с Пеевски
Според Петромир Кънчев тези промени са необходими и важни. „Притеснен съм обаче от това, че темата за 24 май, служебното правителство и мандата на кметовете отмества основния фокус – съдебната реформа и правата на гражданите. Тези теми се появяват, за да се събере по-голямо мнозинство“, коментира той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Добре, че не стреляха яйца с боя по БНБ": Делян Добрев за "Възраждане", еврото и бюджета
Още: 3 години без 1 ден война в Украйна: 100 литра червена боя пред руското посолство (ВИДЕО)
„Ако нещо ще се случи, то ще е в частта със съдебната реформа. ПП-ДБ заявиха, че тези три теми са дискусионни, докато съдебната реформа е твърда. Мисля, че тези предложения ще отпаднат“, добави той.
„Събраха се много неща през годините, които трябва да се реформират и сега това трябва да се случи много бързо. Всички предложения са в правилната посока. Ще има много трудности, но това е за добро за държавата“, заяви от своя страна Нидал Алгафари.
Според него е много трудно да направиш промяна в конституцията в частта за съдебната система. „Трябва много време за това“, заяви той.
Още: Тагарев: Депутатите се хванаха на въдицата бързо да приемат декларация за Украйна
Още: Вандализъм, излагация: Слави Трифонов за изстъпленията на "Възраждане" пред представителството на ЕК
ОЩЕ: ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС внасят общ проект за промени в Конституцията