Двукратно увеличение на учителските заплати, 300 лв. минимална пенсия, опрощаване на лихви – това са само част от предизборните обещания на представителите на различни политически формации.
Още: Насилие в София: германски медии за акцията на "Възраждане"
Още: След погрома на "Възраждане": "Протестът им ще уплаши и ще има обратен ефект"
Всяко едно от тези действия може да се предприеме, но са важни и другите условия, твърди председателят на Асоциацията на индустриалния капитал Васил Велев пред bTV.
По думите му при средна заплата 1500 лв. е възможно минималната да стане 650 лв., като съотношението между тях дори е по-добро.
Друг е въпросът обаче дали икономиката може да расте с толкова бързи темпове, уточни още той.
Още: ДПС на Доган: Няма да бутаме кабинета "Желязков" засега, Росен Карадимов е свързан с Пеевски
„При добро стечение на обстоятелствата тези размери може дори да бъдат надхвърлени”, заяви директорът на Иснститута за социални и синдикални изследвания към КНСБ Любомир Томев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Добре, че не стреляха яйца с боя по БНБ": Делян Добрев за "Възраждане", еврото и бюджета
Още: 3 години без 1 ден война в Украйна: 100 литра червена боя пред руското посолство (ВИДЕО)
В КНСБ обаче не виждат достатъчно конкретни политики и гаранции, че това ще се случи след изпълнението на обещаните политики. Според Томов от програмите на партиите не става ясно как ще бъдат реализирани тези целеви стойности.
„България има един път, който трябва да извърви и този път е стимулиране на растежа чрез вътрешното търсене, чрез повишаване на доходите, чрез догонваща политика спрямо ЕС и чрез инвестиции”, коментира още той.