Депутатите от временната комисия за правилника създадоха 25 постоянни комисии към 49-ото Народно събрание. Окончателното решение колко точно да бъдат комисиите е на пленарната зала, като то пак по решение на залата може да се променя.
Още: Насилие в София: германски медии за акцията на "Възраждане"
Още: След погрома на "Възраждане": "Протестът им ще уплаши и ще има обратен ефект"
Комисиите са същите като в предходното Народно събрание. Едни от най-важните са тази по бюджет и финанси, по конституционни и по правни въпроси. ОЩЕ: Денков очаква в сряда парламентът да има правилник (ВИДЕО)
Депутатите решиха Комисията по конституционни въпроси да изготвя анализ на правните последици от решенията на Конституционния съд, с които се обявява отделен закон или друг акт, или част от него за противоконституционен. Предложението беше направено от ГЕРБ, като стана ясно по време на заседанието, че то е от администрацията на парламента.
Остава разпоредбата от предходни парламенти, че най-малко веднъж на всеки три месеца в Комисията по правни въпроси се провежда обсъждане с участието на главния прокурор.
Още: ДПС на Доган: Няма да бутаме кабинета "Желязков" засега, Росен Карадимов е свързан с Пеевски
Спор се заформи около предложението на Никола Минчев от Комисията за децата, младежта и спорта, да се отдели спорта и в отделна комисия и тази за децата и младежта да се занимава и със семейството.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Добре, че не стреляха яйца с боя по БНБ": Делян Добрев за "Възраждане", еврото и бюджета
Още: 3 години без 1 ден война в Украйна: 100 литра червена боя пред руското посолство (ВИДЕО)
Йордан Цонев заяви, че е против създаването на много комисии и разширяването на обхвата им. Според него политиките по отношение на семейството могат да бъдат поне в 4-5 комисии.