"Целта ни е промяна на модела, наложен от всички политически сили в годините на прехода, и отворен разговор с обществото, без значение на политическа принадлежност."
Още: Желязков ще участва с видео връзка в конференция, организирана от Зеленски
Така определи целите на БСП председателят на партията Корнелия Нинова. На работна среща на „Дондуков“ 2 представители на ръководството на Българската социалистическа партия запознаха президента Румен Радев, вицепрезидента Илияна Йотова и секретарите и съветниците на държавния глава с основните принципи в проекта „Визия за България“.
"Искаме да постигнем надпартиен документ, с който да се съобразяват управляващите, независимо от коя партийна сила са, защото в обществото има висока степен на съгласие по определени приоритети, заяви Нинова.
Още: Михаил Миков за протеста на "Възраждане" : МВР можеше да реагира много по-тежко
Още: Атанас Атанасов: Борисов е почетен премиер в кабинета "Желязков"
По думите й, амбицията на БСП е да се определят няколко приоритета и да се преодолее тенденцията на задълбочаване на неравенствата в обществото.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Насилие в София: германски медии за акцията на "Възраждане"
Нинова цитира справка от Министерството на финансите, с която партията разполага, според която 8000 души в България получават 7 млрд. лева доходи от дивиденти, а 2,5 млн. работещи и още толкова пенсионери живеят с 500-700 лева на месец.
Според президента Радев е предимство, че проектът не представлява предизборна програма, написана в кратки срокове с цел разширяване на електоралната база, а с „Визия за България“ се търси широк дебат и съгласие за решения на всеобхватни и дълбоки обществени проблеми.
Още: След погрома на "Възраждане": "Протестът им ще уплаши и ще има обратен ефект"
Още: ДПС на Доган: Няма да бутаме кабинета "Желязков" засега, Росен Карадимов е свързан с Пеевски
„От този проект и предлаганите публично добри идеи биха могли да се възползват всички“, коментира държавният глава.
В рамките на дискусията вицепрезидентът Илияна Йотова посочи, че документът опитва да промени статуквото, тъй като финансовата и икономическата инфраструктура ще предопределят до голяма степен развитието на социалната инфраструктура.