Риск за парите няма и България трябва да мисли това, което ни притиска за реализацията на проектите от Националния план за възстановяване и устойчивост. Това заяви бившият служебен вицепремиер по европейските въпроси Атанас Пеканов пред Нова телевизия.
Още: Насилие в София: германски медии за акцията на "Възраждане"
Още: След погрома на "Възраждане": "Протестът им ще уплаши и ще има обратен ефект"
Времето тече и започва да ни притиска за изпълнението на заложените реформи, предупреди Пеканов и добави, че 15 март му се вижда трудно да получим финално "Да" от Европейската комисия, с което Националния план за възстановяване и устойчивост да бъде напълно одобрен.
Ние искаме подобряване на железопътния транспорт, но не смятам, че е толкова проблемен, каза Пеканов във връзка със заложените цели в Плана за възстановяване и устойчивост. Крайната дата за затваряне на държавния ТЕЦ Марица изток трябва да остане такава, каквато е, настоя Пеканов.
Във връзка с Бюджет 2022, Пеканов подкрепя предложението за диференцирано ДДС. Нямаме толкова детайлни база данни, в сравнение с други страни, където се вижда, че доста по-ниските групи са много по-засегнати от инфлацията и трябва да има компенсации, изтъкна той.
Още: ДПС на Доган: Няма да бутаме кабинета "Желязков" засега, Росен Карадимов е свързан с Пеевски
Пеканов добави, че трябва да се помогне на хората, които имат наистина нужда от помощ. Атанас Пеканов не е съгласен с твърденията, че Бюджет 2022 прилича на "гръцкия сценарий". Ако дефицитът бъде удържат в тези граници няма да е проблем, но 4.1% е напълно приемлив за мен, коментира още Пеканов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Добре, че не стреляха яйца с боя по БНБ": Делян Добрев за "Възраждане", еврото и бюджета
Още: 3 години без 1 ден война в Украйна: 100 литра червена боя пред руското посолство (ВИДЕО)
Още: Атанас Пеканов: Разбирам притесненията на бизнеса, трябват компенсиращи мерки