В края на април Медицински университет (МУ) - София, организира първата от серия онлайн сесии за специалисти, практикуващи в областта на ортопедията и по-специално на ендопротезирането. Идеята за онлайн сесиите се появи заради наложената социална изолация предвид пандемията от COVID-19, за да продължи комуникацията, обмена на опит и професионалното усъвършенстване на българските медици, които са винаги на пост в грижата за здравето ни независимо от обстоятелствата.
Още: Здравният министър не вижда източване на клиничните пътеки от болниците
Още: В НЗОК има нови представители на държавата, Кирил Ананиев е в Надзорния съвет
Големият интерес и положителната обратна връзка от участниците е поводът МУ - София, да продължи да организира събития по теми за здравето и успешното лечение на пациентите.
Все по-често сред населението се среща нуждата от смяна на колянна става заради износването на ставната повърхност на пациента, което води до болка, нестабилност и дори невъзможност за извършване на рутинни дейности. Във фокуса на втората онлайн сесия на български ортопеди ще бъде метод за подмяна само на увредената част на ставата и запазване анатомията на колянната става - парциално колянно ендопротезиране.
Виртуалната среща ще бъде на 9 юни от 19 часа, а опита си, предимствата и особеностите за използване на метода за парциално колянно ендопротезиране ще споделят водещите български ортопеди проф. Пламен Кинов, проф. Аспарух Аспарухов, д-р Владимир Стефанов и проф. Владимир Ставрев.
Още: Грипна епидемия вече няма, кривата на грипа се счупи: Говори доц. Ангел Кунчев
Още: Здравната комисия в парламента отхвърли предложение за прекратяване на споразумението със СЗО
Участието в обучителната програма става чрез записване на имейл info@ortho-centre.com.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Безплатни онкологични консултации с доц. д-р Тахсин Йозатлъ в София
Организаторите планират на следващо събитие да се разисква за спецификите и решенията на усложнения при ревизионно протезиране. При него пациенти, претърпели първично протезиране, се нуждаят от вторична операция.