Пресните плодове трябва да присъстват в диетата на всеки човек. И според препоръките на здравните експерти е полезно да се ядат пет порции дневно от тази храна.
Още: 10+ МАЛКИ ТАЙНИ да свалим кръвното у дома БЕЗ ХАПЧЕТА
Още: Битката срещу магнитните бури - Помагаме с лесни и приятни идеи
Редовната консумация на плодове обогатява тялото с витамини и микроелементи, грижи се за блясъка на кожата и косата, подобрява дейността на червата и стомаха, съдейства за нормализиране на кръвното налягане и решаване на куп други здравословни проблеми. Но плодовата диета има и недостатъци, които често пренебрегваме.
Откриха кой е най-добрата храна за отлична памет и остър ум
Кои плодове могат да навредят на здравето ни?
Според диетолога д-р Анна Горшкова честата консумация на пресни плодове, които съдържат твърде много глюкоза и калории, може да доведе до излишни килограми. Това се отнася за бананите, гроздето и смокините.
Още: Лекар: Това е причина №1 да НЕ пиете кафе
Още: Лекар: Кои болести се появяват първо при липса на цинк
Глюкозата допринася за производството на инсулин. А той, от своя страна, когато е в излишък, съдейства за превръщането на излишната глюкоза в мазнини. В резултат на това колкото повече висококалорични плодове консумирате, толкова по-бързо нараства обемът на талията и ханша ви, пояснява експертът.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: За какво е толкова полезна мащерката? Всеки трябва да знае това!
Още: Лекар: През зимата яжте яйцата така на закуска, за да са най-полезни
Китайски лекари посочиха храната, която трябва да ядете всеки ден за здрав черен дроб
Диетологът акцентира и върху факта, че само един сладък плод ( чепка узряло грозде или банан) може да замени по калории пълноценната вечеря. Тази тактика определено няма да допринесе за здравето и красота ви.
В случая изключение може да се направи единствено за хората, които спортуват редовно. При тях излишната глюкоза "напуска" бързо тялото.
Още: Лекар: Кои са първите симптоми при липса на калций
Още: На какъв лекар се ходи най-често при депресия?
Важно: Статията е с информативна цел и не може да замести консултацията с лекар или диетолог!