От древни времена са известни лечебните ефекти на някои билки, които имат благоприятен ефект върху зрението и дори могат да помогнат при някои заболявания.
Още: 10+ МАЛКИ ТАЙНИ да свалим кръвното у дома БЕЗ ХАПЧЕТА
Още: Битката срещу магнитните бури - Помагаме с лесни и приятни идеи
Руският лекар и фитотерапевт Светлана Ткаченко посочи пет растения, от които може да се приготви чай, подпомагащ зрителната функция.
Билките, които са най-полезни за зрението
Ето кои са те:
1. Очанка
Чаят, приготвен на базата на тази билка, помага при помътняване на роговицата и възпаление на очите. Очанката нормализира изтичането на очна течност и вътреочното налягане.
Още: Лекар: Това е причина №1 да НЕ пиете кафе
Още: Лекар: Кои болести се появяват първо при липса на цинк
Учени: Тази напитка подобрява зрението най-бързо
2. Колеус
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: За какво е толкова полезна мащерката? Всеки трябва да знае това!
Още: Лекар: През зимата яжте яйцата така на закуска, за да са най-полезни
Екстрактът от това многогодишно цвете се нарича форсколин и е добре познат на оптометристите. Той е в състояние да нормализира производството на течност, помага за намаляване на очното налягане. Широко приложим е като адювант при лечение на глаукома.
3. Мащерка
Тази билка е с високо съдържание на каротеноиди, за които е известно, че предпазват лещата от дегенеративни промени, както и подобряват кръвообращението в очите.
3. Гинко билоба
Това растение е мощен естествен антиоксидант, поради което е добра защита за нервните клетки, включително клетките на очите. Освен това екстрактът от гинко билоба има положителен ефект върху притока на кръв към ретината на окото, а също така е полезен за хора с глаукома.
Още: Лекар: Кои са първите симптоми при липса на калций
Още: На какъв лекар се ходи най-често при депресия?
Ето каква е връзката между напрегнатите очи и черния дроб
4. Зелен чай
Зеленият чай е богат на антиоксиданти, които се борят със свободните радикали, причиняващи хронични очни заболявания като глаукома, катаракта и макулна дегенерация.
Важно: Тази статия е единствено с информативна цел и не замества балансираното хранене и консултацията със специалист! Предоставената в нея информация не може да се използва с лечебни и профилактични цели! При наличието на специфичен здравословен проблем се консултирайте с лекар!