Велоергометърът е един от най-предпочитаните уреди за упражнения и от двата пола, особено от дамите. Тренировката с него е много приятна, набляга върху краката, развивайки мускулатурата в тази област и разбира се – помага за свалянето на излишни килограми. С велоергометър може да тренирате във фитнес залата и у дома, ако си вземете уреда за домашно ползване. Това е прекрасна идея, защото по всяко време може да направите любимите упражнения и да се почувствате страхотно. Какви други ползи има за здравето и за тялото този уред? Нека разгледаме сега.
Още: 10+ МАЛКИ ТАЙНИ да свалим кръвното у дома БЕЗ ХАПЧЕТА
Още: Битката срещу магнитните бури - Помагаме с лесни и приятни идеи
1. Прави ви по-щастливи
Защото освобождава хормона на щастието, както и всеки друг спорт. Освен че ви дава възможност да имате здраво и красиво тяло, велоергометърът повишава нивата на щастие, подобрява настроението и ви осигурява енергия. Спортът е здраве, но и щастие.
2. Грижи се за сърцето
Още: Лекар: Това е причина №1 да НЕ пиете кафе
Още: Лекар: Кои болести се появяват първо при липса на цинк
Уредът повишава издръжливостта и силата, а това оказва положителен ефект върху сърдечната дейност. Подобрява се кръвообращението, заздравяват се стените на кръвните клетки, сърдечният ритъм достига до нормални нива. По този начин се улеснява процеса на транспортиране на кислород и полезни вещества в цялото тяло, което е предпоставка за отлично здраве.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: За какво е толкова полезна мащерката? Всеки трябва да знае това!
Още: Лекар: През зимата яжте яйцата така на закуска, за да са най-полезни
3. Понижава лошия холестерол, който е много вреден за сърдечното здраве
Препоръчителна е тренировката с велоергометър по час на ден, за да контролирате и понижите нивата на холестерола, което ще доведе до понижен риск от сърдечни болести. Чудесна причина да започнете първата си тренировка на този уред още днес!
Още: Лекар: Кои са първите симптоми при липса на калций
Още: На какъв лекар се ходи най-често при депресия?