В Първа инвестиционна банка (Fibank) не е стартирана и не се провежда процедура по т.нар. дю дилиджънс, която процедура е стандартен елемент при покупко-продажбата на структуроопределящ за българската икономика актив, съобщиха от финансовата институция.
Още: Асен Василев: Ако аз бях писал бюджета, той щеше да изглежда доста различно
Още: Удар за милиарди: Хакери откраднаха огромен портфейл на популярна криптовалута
Пазарни слухове
Оттам уточняват, че по принцип не коментират пазарни слухове, но излизат със съобщение предвид потенциалното значение на публикувана в "Капитал“ непотвърдена информация, базирана на неофициални източници и в противоречие с добрите журналистически стандарти.
"За над 30-годишната си история на българския пазар Fibank се утвърди като най-голямата и авторитетна банка с български капитал. В това си качество тя винаги е представлявала интерес за български и чуждестранни инвеститори. За всяка минала и бъдеща промяна в структурата на собствеността на Банката българската общественост е научавала и ще продължи да научава единствено и само чрез официалните ни канали за комуникация", посочват от Първа инвестиционна банка.
Още: За поредна година Fibank е сред най-силните потребителски марки в България
Още: Русия може да даде на Украйна милиарди от замразените активи при сделка за примирие?
Още: Какви са банковите такси в България: Данни на БНБ
Според информацията на "Капитал", базирана на неофициални източници и борсова информация, се водят преговори за продажба на банката, като кандидати да придобият Fibank са Уникредит Булбанк и Пощенска банка.
Fibank е Дигитална банка на годината в България
Още: Синдикат скочи срещу орязването при ръста на заплатите в бюджета
Още: БСК подкрепя Бюджет 2025 заради еврото, но има резерви