ГКПП и пътищата по границата между Полша и Украйна влизат в списъка на критичната инфраструктура и ще бъдат разблокирани, за да не затрудняват преминаването на помощите за воюващата страна. Това заяви премиерът Доналд Туск в интервю за Onet.
Още: Рекордна избирателна активност в Германия: християндемократите печелят 10% пред АзГ
Още: Папа Франциск: "Молете се за мен"
"За да гарантираме, че военната, хуманитарната и медицинската помощ ще достигнат до украинската страна без забавяне, ние ще включим граничните пунктове с Украйна и определени участъци от пътищата и железопътните линии в списъка на критичната инфраструктура. Това е въпрос на следващите часове", каза полският министър-председател. Така границата ще е обект със значение за националната сигурност и това вече създава съвсем различен режим за протести и блокади.
ОЩЕ: Туск отказа да се срещне със Зеленски на полско-украинската граница
"Не спирам да се опитвам да защитавам интересите на полските фермери. Постоянно говорим с Украйна и Европейската комисия по този въпрос", каза още Туск.
Още: Руснаци срещу инфлацията: Ето какво купуват
Още: Буданов: Русия спира в края на 2025 г., защото няма сили. Данни за украинските оръжия (ВИДЕО)
Проруските провокатори нямат място на протестите
Той обаче добави, че едно нещо остава абсолютно неприемливо - да бъдат използвани протестите на полските фермери и превозвачи от проруски провокатори.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Нова Ялта": от какво се опасяват в Източна Европа
Още: Отново: Руснаците разстреляха предали се украински войници (ВИДЕО)
"Има едно нещо, с което никога няма да се съглася: не можем да позволим на онези, които открито и безсрамно подкрепят Путин, служат на руската пропаганда и дискредитират полската държава, нас, поляците и протестиращите, да бъдат активни на полско-украинската граница, като се възползват от фермерите", заяви категорично Туск. ОЩЕ: "Путин, сложи ред": Полски фермер със скандален плакат вбеси Варшава (СНИМКА)
Още: Зеленски: САЩ искат да върнем помощта им със 100% надценка
Още: "Алтернатива за Германия": Какво мислят германските фирми