След 4 дни мобилизация и стачки в обществения транспорт французите не промениха съществено мнението си за протестното движение, като 68% от анкетираните заявиха, че подкрепят действията, което е с една точка по-малко от първия ден на стачки и демонстрации.
Още: Папата остава в критично състояние
Още: След срив на изборите: Лидерът на германската Свободна демократична партия се оттегля
Според анкетата на Харис Интерактив за RTL, подкрепата остава много ясна при левицата (повече от 80 процента от избирателите на Жан-Люк Меленшон или Беноа Хамон подкрепят движението), както и при крайната десница (82 процента от избирателите на Марин льо Пен).
Дори и сред гласувалите в първия тур на президентските избори за Еманюел Макрон не са малко: 41% казват, че подкрепят мобилизацията (на ниво, което е идентично с това преди 5 дни).
При това мнозинството от французите не оказват доверие на никой участник да направи по-добри предложения в рамките на пенсионната реформа.
Още: Украйна атакува с дронове петролна база в Русия (ВИДЕО)
Още: ЕС ще проведе специална среща на върха за Украйна на 6 март
Профсъюзите обаче са най-предпочитаните от французите: (42% доверие (-2) срещу 32% за президента (+7); 30% за правителството (+5)) и 29% за представители на работодатели (+3).
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 24.02.25 - Три години от началото на войната
Още: Рекордна избирателна активност в Германия: християндемократите печелят 10% пред АзГ
Няколко дни преди речта на Едуард Филип, 13% от французите (+2) искат правителството да запази плана за реформи, какъвто е, 36% искат леки промени (+3), 29% са за радикални промени в текста (-4) и 22 % искат отмяна (-1).
Заключението на това проучване на общественото мнение е, че редица французи са на същата позиция като преди първите дни на протестите срещу пенсионната реформа и изглежда не са променили мнението си.