От началото на пандемията броят на италианците, считани за бедни, се е увеличил с един милион, пише ежедневникът "Ил Манифесто”, заявявайки, че в момента 5,2 милиона души нямат достатъчно дори за основни нужди.
Още: Рекордна избирателна активност в Германия: християндемократите печелят 10 % пред АзГ
Още: Папа Франциск: "Молете се за мен"
Увеличението на бедността е следствие от икономическата криза поради пандемията от коронавируса, а вестникът посочва, че броят на бедните хора със сигурност ще се увеличи, когато правителственото постановление, забраняващо уволнението и изгонването на наематели поради кризата, изтече.
И двата указа изтичат през юни и не е сигурно дали ще бъдат продължени.
Една година след избухването на пандемията два милиона италиански семейства живеят в абсолютна бедност, което е с 335 хиляди повече в сравнение с периода преди избухването. Всекидневникът пише, че опашката от чакащи хранене пред хуманитарните организации се удължава и че бедността засяга не само традиционно бедните южни райони на Италия, но и семействата в северната част на Италия.
Още: Руснаци срещу инфлацията: Ето какво купуват
Още: Буданов: Русия спира в края на 2025 г., защото няма сили. Данни за украинските оръжия (ВИДЕО)
Благотворителната организация „Спасете децата“ заяви, че на 160 000 деца в училищна възраст не се гарантира едно хранене на ден поради затворени училища, а децата са получавали храненето в училищните столове.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Нова Ялта": от какво се опасяват в Източна Европа
Още: Отново: Руснаците разстреляха предали се украински войници (ВИДЕО)
Италианците, обеднели по време на пандемията, преди това са имали предимно работа и редовни доходи, а най-много губещи са тези, които са имали временна работа или са работили незаконно, като хора, които се грижат за възрастни хора или вършат домакинска работа, както и самотни майки с деца. Трудовата криза засяга най-много жените и данните показват, че почти половин милион работни места, в които са наети жени, вече не съществуват поради пандемията.