Преговори не се водят чрез диктат и ултиматуми. Това заяви новият премиер на Северна Македония Християн Мицкоски, коментирайки френското предложение към "Договора за добросъседство и приятелство", което предполага определени промени в конституцията на съседката ни - т.е. предоговаряне.
Още: Рекордна избирателна активност в Германия: християндемократите печелят 10% пред АзГ
Още: Папа Франциск: "Молете се за мен"
Лидерът на ВМРО-ДПМНЕ нарече конституционните промени "български диктат", но Преспанското споразумение с Гърция - "реалност, която правителството ще спазва като част от конституционния ред на Македония".
Той добави, че ако "Договорът за добросъседство" може да бъде предоговорен и към него да се добави френското предложение, тогава можело да се добави и френско предложение, "което да покрие исканията на македонците в България".
"Не можем да водим политика на двойни стандарти. Ако ние искаме промяна на Конституцията в Македония и въвеждането на няколкостотин съграждани, които се обявяват за българи, то нека да видим какво ще се случи с онези граждани, които казват, че са част от македонската общност в източната ни съседка", смята той.
Още: Руснаци срещу инфлацията: Ето какво купуват
Още: Буданов: Русия спира в края на 2025 г., защото няма сили. Данни за украинските оръжия (ВИДЕО)
Още: "Голяма победа за Белград": Сърбия се завръща на власт в Северна Македония
Споразуменията са сключени, няма предоговаряне на Преспа, нито с България за напредък към Европейския съюз, категоричен е от своя страна американският посланик Агелер, съобщи БГНЕС.
Още: "Нова Ялта": от какво се опасяват в Източна Европа
Още: Отново: Руснаците разстреляха предали се украински войници (ВИДЕО)
РСМ спира вписването на етническата принадлежност в актовете за раждане