Предоставяната чрез интернет анонимност пречи на усилията на организациите за борба с трафика на хора, особено на сексуалната експлоатация на малолетни и непълнолетни лица, заявиха експерти.
Още: Папата остава в критично състояние
Още: След срив на изборите: Лидерът на германската Свободна демократична партия се оттегля
"Въпросът за „тъмния интернет”, който в своята конфигурация е изключително непроследими, прави много трудно намирането на престъпниците, които търсим," каза на пресконференция в Коста Рика Росилин Борланд, специалист по мигрантска помощ в Централна и Северна Америка към в ООН миграционна агенция IOM.
Според нея и колегите й случаите, свързани със сексуалното малтретиране на деца, биха могли да бъдат проследени физически много по-лесно, отколкото онлайн.
"Практически целият процес се случва чрез дигиталните средства, а това го прави изключително труден за идентификация", каза шефът костариканската агенция за децата Ана Тереза Леон.
Още: Украйна атакува с дронове петролна база в Русия (ВИДЕО)
Още: ЕС ще проведе специална среща на върха за Украйна на 6 март
Очаква се по-късно този месец ще бъдат представени актуални данни за трафика на хора на заседание на ООН. По настоящи данни, близо 46 милиона души по света са в ситуация на съвременно робство, което е един от аспектите на престъплението е сексуалната експлоатация на възрастни и непълнолетни.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 24.02.25 - Три години от началото на войната
Още: Рекордна избирателна активност в Германия: християндемократите печелят 10% пред АзГ