Обсъжда се правене на антигенни тестове само в училище - на учениците между I и XII клас. Все още обаче няма яснота по дейталите - но не се обсъжда да се правят в детските градини, стана ясно от репортаж на Нова телевизия, в който участие взе Грета Ганчева, директор на дирекция "Приобщаващо образование" в МОН.
Още: МОН прави специалността "Медицинска сестра" защитена и я освобождава от такси
Още: Парламентът преименува Университет "Проф. д-р Асен Златаров". Как ще се казва?
Идеята е тестване да се прави на доброволен принцип. Ако се прави, ще се прави от специални екипи, а не от учители или самоволно. Но ако няма поне 70% желаещи, няма да има смисъл, защото няма да се види реалната картина.
Обсъжданията текат между здравния и образователния министър, като още не е ясно дори евентуално на колко време да се правят регулярни тестове - на седмица, на две седмици, по-често.
За момента не се дискутира да се правят бързи тестове за антитела, защото така или иначе още сме далеч от колективен имунитет.
Още: Заради снега: Дървена ваканция в Шуменско и част от Община Поморие
Родители казаха и какви са най-големите страхове за по-малките деца - че те ще се стресират от вземането на проба. 80% от родителите обаче досега не отговарят в официалната анкета дали искат или не искат да им се правят тестове.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Алма матер отново посреща бъдещите си кандидат-студенти в деня на отворените врати (СНИМКИ)
Още: По програма "Стамболов": Държавата не спонсорира обучението на студенти в топ университети в чужбина