Трябва да бъде уточнен броят на управителите, ако България поеме управлението на рафинерията на "Лукойл Нефтохим" в Бургас (бел. ред. - според закона това не е точно одържавяване или национализация, защото става въпрос за търговските операции, без разпореждане с активите). Около това мнение се обединиха участниците в среща на Консултативния съвет за сътрудничество между държавните органи и лицата, осъществяващи икономически дейности, свързани с нефт и продукти от нефтен произход към министъра на икономиката и индустрията.
Още: "Празникът свършва": какво става с руската икономика?
Още: Тристранката с извънредно заседание
По закон управителите трябва да са до трима души, отделно следва да се уточнят критериите и условията, на които трябва да отговаря човек, който ще стане управител - не само за рафинерията в Бургас, но и за "обектите от критичната инфраструктура". А служебният икономически министър Никола Стоянов уточни: "Тази група ще детайлизира и обектите от критичната инфраструктура, за управлението на които би се наложило да бъде създадена тази длъжност, защото законът предвижда тази разпоредба да се прилага не само към бургаската рафинерия".
Освен това, Стоянов предупреди, че "държавата трябва да е подготвена и да реагира в рамките на часове, ако ситуацията го налага".
ОЩЕ: Смениха шефа на "Лукойл-България"
Още: Макрон: Ще говоря с Тръмп за митата
Още: Росен Плевнелиев: Ако влезем в Еврозоната, ще сме по-богати