На този етап, държавата не предвижда изкупуване на дялове от електрорапределителните дружества. Това каза министърът на икономиката и енергетиката Драгомир Стойнев пред журналисти.
Още: "Празникът свършва": какво става с руската икономика?
Още: Тристранката с извънредно заседание
Не водим такива преговори, на този етап. Това са частни дружества, и ние по никакъв начин не можем да се намесваме във функционирането на тези дружества. За нас е важно, да се подобрява бизнесклиматът в държавата. Както нашите, така и чуждите инвеститори, да се чувстват добре в България, и да могат да създават работни места. България вече тръгва по пътя на икономическия растеж. Не случайно и Световната банка показа такава прогноза - за икономически растеж”, каза Стойнев.
По думите му - няма друго правителство, което да се е издължило така на бизнеса. Нямаме забавени плащания, не рекитираме бизнеса. Спомняте си, че имаше едно правителство, което казваше, че ако искат да им се издължат бързо, трябва да се откажат от 10% от задълженията. Ние сме коректни с бизнеса, добави Стойнев.
Скоро ще има първа копка на завод в Плевен. Има и много инвестиции около София.
Още: Макрон: Ще говоря с Тръмп за митата
Още: Росен Плевнелиев: Ако влезем в Еврозоната, ще сме по-богати
„Интересът към България е голям и за нас е важно, тя да е интерес за големите инвеститори. Най-важното за инвеститорите е предвидимост и ние показваме, че сме предвидими. Ние не сменяме решението от днес за утре. Това, което го казахме, го изпълняваме”, каза Стойнев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Анализ: Повече от половината българи готови да бойкотират големите търговски вериги
Още: Икономист обвини властта, че има амбиции да харчи във всички направления
По думите му - оттук нататък политиката на държавата не трябва да бъде изцяло към банките и банковия сектор. „Трябва да бъде фокусирана върху реалната икономика. Реалната икономика създава работни места. Когато в икономиката се създаде едно работно място, то въвлича със себе си и още работни места в други сектори. За нас е важно, да променим закона за насърчаване на инвестиции и да бъде много по-прагматичен, т.е. да бъде по-достъпен и по-улеснен, по-разбираем, с по-малко бюрократични инициативи. Този, който инвестира в България, трябва да знае, че това става много бързо и има администрация, която не пречи на това”, каза Стойнев.