Договорът, който АПИ е сключил с доставчиците на тази услуга, не се спазва и изпълнява. Това заяви Магдалена Милтенова, председател на Конфедерацията на автобусните превозвачи, която видя мопопол за бордовите устройства.
Още: "Празникът свършва": какво става с руската икономика?
Още: Тристранката с извънредно заседание
Предлагат ни ги като месечен абонамент, с такса, а АПИ им плаща 7% от толтаксите, че ще обслужват устройствата. Ще уведомим премиера, регионалното министерство, при какви условия ще подпишем договори, добави тя. Това да допълнителни 15 млн. лева годишно, уточни Милтенова пред БНТ.
Стана ясно и, че предлаганият абонамент е за две години. Какво правим, ако фирма спре дейност, прозвуча логичен въпрос.
Няма монопол, има двама доставчици, заяви Олег Асенов, член на Управителния съвет на АПИ. Може да се наемат или да се купят бордови устройства, добави той и обеща да чуе позициите на превозвачите.
Още: Макрон: Ще говоря с Тръмп за митата
Още: Росен Плевнелиев: Ако влезем в Еврозоната, ще сме по-богати
Припомняме, че има още два начина да се пътува – с GPS, но и там има проблем с оскъпяване, както и маршрутна карта, но тя се заявява предварително и според превозвачите това де факто представлява еднодневна винетка. „Няма план Б, старт на 1 март”, настоя Асенов кога ще тръгне толсистемата.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Анализ: Повече от половината българи готови да бойкотират големите търговски вериги
Още: Икономист обвини властта, че има амбиции да харчи във всички направления
Асенов заяви, че вчера (23 февруари) е имало срив с електронните винетки заради „яростна хакерска атака”. Проблемът обаче бил разрешен.