Кожата е най-чувствителната част от човешкото тяло. Тя се нуждае от специални и постоянни грижи.
Още: Великденски пости 2025: Кога започват, какво трябва и не трябва да се прави
Още: Месни заговезни 2025 г.: Последният пир преди поста – традиции и рецепти за празничната трапеза
Кожата е най-изложената част от тялото и в резултат на това има тенденция да бъде засегната от пъпки, акне и черни точки. Акнето оставя силни следи, които развалят блясъка на кожата и унищожават нейната красота.
Още: 5 лесни трика с мед за копринено мека коса и сияйна кожа
Едно от най-добрите билкови и естествени средства за здраве на кожата и премахване на петна комбинира сок от нар и лайм. Това естествено лекарство също е много полезно за премахване на черни петна и мастни петна по кожата. Пастата, приготвена от кора на нар и сок от лайм, разтваря пъпките и премахва лесно черните точки.
Още: Каква е връзката между Сирни и Месни Заговезни?
Още: Кои традиции задължително се спазват на Месни Заговезни?
Как да си приготвите почистваща паста от нар и лайм
Обелете наровете и запечете корите във фурната за 20-25 минути. След като ги извадите от фурната, оставете корите да изстинат и след това ги смелете на фин прах.
Смесете праха от кори от зрял нар в купа със супена лъжица сок от лайм. Разбъркайте добре, докато образувате кремообразна и гладка паста. Нанесете маската върху кожата и след като изсъхне я отстранете, като измиете кожата със студена вода. Според предпочитанията в тази маска можете да включите и чаена лъжичка мед.
Още: Знаете ли къде има студени минерални извори в България?
Още: Месни заговезни - какво се прави за късмет през цялата година
Нарът, суперплодът за чиста кожа
Кората на нара е много богата на витамин С. Този витамин помага за регенериране на клетките и премахване на петна, пъпки и черни точки.
Още: По-млада кожа веднага: Тази маска от две съставки ще ви стане любима
Освен това антиоксидантите в кората на нара са силни и помагат за забавяне на стареенето на кожата. Благодарение на нара регенерацията на кожата се извършва в най-дълбоките й слоеве и неутрализира щетите, причинени от свободните радикали, слънцето или факторите на околната среда.