Варненските митничари, уличени в корупция, остават в ареста.
Още: Петима от погрома на "Възраждане" с обвинения от прокуратурата. Ето за кои деяния
Още: Полицайка, ранена на протеста в събота: Паднах и ме беше страх да не ме стъпче тълпата
Според съда няма опасност те да се укрият, защото имат постоянен адрес и семейства. Съществувал обаче риск да извършат престъпление.
По-рано днес защитниците на петимата обвиняеми поискаха да им да бъде наложена по-лека мярка за неотклонение - подписка или домашен арест. "Задържаните са в приятелски и служебни отношения, но не са в престъпна схема", категорични бяха защитниците, отбелязва Нова телевизия.
Припомняме, че общо 25 души бяха задържани при спецакция на ГДБОП и Специализираната прокуратура, но само на шестима от арестуваните бяха повдигнати обвинения за корупционни престъпления- началникът на пункта "Варна-Запад", четирима началници на смени и спедиторът.
Още: Евродепутатите - социалисти категорично отхвърлят вандализма пред Дома на Европа в София
Последният беше пуснат на свобода срещу парична гаранция след като направи пълни самопризнания. Според държавното обвинение служителите на митническия пункт са искали пари от спедитори, за да си вършат работата максимално бързо да обработят документите, за да се освободят преминаващите контейнери с товари, пише още "Фокус".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Прокуратурата събира видеозаписи от протеста на "Възраждане"
Още: МВР със записи започва да дири вандалите от протеста на "Възраждане" срещу еврото
Митничарите ежемесечно са се срещали да отчитат кой какви пари е дал, какви услуги е извършил на спедиторите, като при проведената акция са открити 710 хил. лв. По време на съдебното заседание в неделя стана ясно, че по-голямата част от тази сума – 600 хил. лв., са били открити у пуснатия под гаранция спедитор.
Ако бъдат признати за виновни, митничарите могат да получат до 6 години затвор.