Военната прокуратура в Сливен отказа да образува досъдебно производство срещу служителите от Националната служба за охрана по случая “Росенец”.
Още: Петима от погрома на "Възраждане" с обвинения от прокуратурата. Ето за кои деяния
Още: Полицайка, ранена на протеста в събота: Паднах и ме беше страх да не ме стъпче тълпата
Това съобщи в профила си в социалните мрежи бургаският общински съветник Димитър Найденов, цитиран от БНР.
Жалбата бе по повод инцидента на 7-и юли тази година. Тогава Христо Иванов, Ивайло Мирчев и Димитър Найденов бяха избутани от служители на НСО при опит да слязат на плажа близо до сараите, свързвани с Ахмед Доган. Тримата активисти на "Демократична България" се опитаха да стигнат до брега с лодка. Но бяха посрещнати от гардовете на НСО и се стигна до стълкновение. Бе поругано и българското знаме, което бе захвърлено на ивицата.
Бургаският общински съветник Димитър Найденов коментира решението така:„Ако някой да го блъскат, да го заплашват и да влачат във водата не е престъпление, не е хулиганство, не знам какво е.
Още: Евродепутатите - социалисти категорично отхвърлят вандализма пред Дома на Европа в София
При положение, че говорим за длъжности, действащи офицери на активна военна служба. Желанието на прокуратурата е да прикрие и да потули тези деяния на служителите на НСО“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Прокуратурата събира видеозаписи от протеста на "Възраждане"
Още: МВР със записи започва да дири вандалите от протеста на "Възраждане" срещу еврото
По-късно шестима служители на Националната служба бяха санкционирани дисциплинарно за пропуски при изпълнение на служебните им задължения на 7 юли. А двама бяха уволнени за допуснати дисциплинарни нарушения, включително и поведение, уронващо престижа на НСО.
Найденов съобщи, че отказът за образуване на досъдебно производство ще бъде обжалван пред Апелативната прокуратура.