Зловещо лице се появи на повърхността на Юпитер точно навреме за Хелоуин и НАСА разполага със снимката, за да го докаже.
Още: Исак Нютон и предсказанието за края на света през 2060 г.
Още: Магнитни бури за седмицата 17-23 февруари 2025 г.: Прогноза от САЩ (ГРАФИКА)
На 7 септември космическият кораб Juno на НАСА засне призрачното изображение по време на 54-тия си близък полет край северните региони на Юпитер, известен също като Jet N7, казват от НАСА.
ОЩЕ: Виждате ли лицето?
Зловещият ефект на снимката, който може да ви напомни за "Викът" на Едвард Мунк, се дължи на бурни облаци и бурни вихри, които се вдигат през терминатора на газовия гигант – разделителната линия между дневната и нощната страна на планетата.
Още: Марсоходът на НАСА засне "седефени" облаци над Марс (СНИМКА)
Още: Материал от Алфа Кентавър лети с голяма скорост към Слънчевата система и вече е тук
Ниският ъгъл на слънчева светлина, който се отразява на сложната топография на Юпитер по време на прелитането, добавя към призрачното изображение, на което могат да се видят натежали очи, ясно изразени ноздри и намръщено лице.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Магнитни бури за седмицата 10-16 февруари 2025 г.: Прогноза от САЩ (ГРАФИКА)
Това не е първият път, когато изображения от друг свят се виждат в моментни снимки на Юпитер. Откакто Juno пристигна в орбитата на планетата през юли 2016 г., сондата е уловила множество изображения на въртящите се облаци на Юпитер, които хората тълкуват като всичко – от картина на Ван Гог до делфин. Те са резултат от мозъчен феномен, известен като парейдолия, при който зрителите си мислят, че виждат лица или други изображения в произволни обекти.
ОЩЕ: Когато погледнете Марс, а оттам ви зяпа мечка...
Гражданският учен Владимир Тарасов е създал крайното изображение, използвайки необработени данни на инструмента JunoCam. Апаратът Juno е заснел това лице, докато се е намирал приблизително на 7700 километра над облаците на Юпитер.
Още: Хюстън, Мумбай има проблем: Нещо се обърка със сателит на Индия (ВИДЕО)
Още: Магнитни бури за седмицата 3-9 февруари 2025 г.: Прогноза от САЩ (ГРАФИКА)