Босовете на Формула 1 имаха кризисна среща в понеделник вечер и очевидно, че нещата отиват към радикални решения, за да избегне тежка икономическа криза.
Още: Защо задвижването 4х4 може да бъде опасно при поднасяне
Още: BMW обещава революция при електромобилите
Пандемията и тоталното спиране на състезанията вече оказва ефект, като някои отбори разпуснаха служителите си временно без заплащане.
Тема номер 1 към момента е дали да се намали още таванът на бюджетите на отборите - той вече бе свит от 175 до 150 милиона долара за сезон 2021. Но предложението е да се помисли за още по-голяма рестрикция - 125 милиона.
Решение се очаква да бъде взето през тази седмица. Досега не беше отложено във времето въвеждането на промените в правилата, което така или иначе отиде за сезон 2022, вместо за следващата година.
Още: Volvo подобри най-популярния си модел
Още: Как да размразите ключалката на автомобила през зимата
Монца остава във Формула 1 поне до 2024 г.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Как начинаещ шофьор да избере употребяван автомобил
Още: Нов „умен автомобил“ от Китай - автопилот на Huawei и 1000 км пробег
Предложение обаче имаше и в това отношение - да се отмени чак за 2023 г. Подобна промяна идва със сериозни разходи, каквито се очаква да се окажат непосилна тежест за някои отбори толкова скоро след кризата, която се задава след края на пандемията и мерките за нейното овладяване.
"Ферари" е един от противниците на свиването на бюджетите под 150 милиона долара, има и подкрепата на "Ред Бул". Според BBC третият водещ отбор във Ф1 - "Мерцедес", приема, че може да се работи и със занижената сума от 125 милиона.
Всички малки отбори - на практика, останалите извън голямата тройка, искат по-нисък таван. В противен случай те са изправени пред възможно най-лошия сценарий, а за някои той ще е фалит и отказ от състезанието.
Още: Как правилно да се грижите за филтъра за твърди частици
Още: Собственици на Tesla в Китай отнесоха огромни глоби за критики на марката
Разбира се, на срещата е обсъждано и евентуалното стартиране на сезона като времеви диапазон.
Има мнения, че е възможно това да се случи и без публика, но надделява общата увереност, че стартове трябва да има тогава, когато е възможно те да се проведат със зрители.
Възможно е да бъде разместен календарът и да се започне от Гран при в страна и континент, където е възможно това да се случи в края на юни или началото на юли, като първи възможен вариант.
Можете да следите случаите на коронавирус в България и по света в нашия блог.