Новите автомобили радват собствениците си с ясна траектория на шофиране и със стабилна реакция при завъртане на волана. С течение на времето, при с увеличаване на пробега колата започва да разочарова собственика. Тя вече не реагира толкова добре, като понякога се стига дори до опасни ситуации на пътя. Какви са причините за това?
Още: Защо задвижването 4х4 може да бъде опасно при поднасяне
Още: BMW обещава революция при електромобилите
Ако автомобилът изпитва затруднения със стабилността по време на шофиране, първо трябва да проверите налягането в гумите и да регулирате подравняването на първия ред колела. Напълно възможно е проблемът да е в тях и тогава той ще бъде разрешен бързо и с минимални разходи.
Повредените амортисьори също могат да бъдат причина за трудности със стабилността на автомобила на пътното платно. Ако лубрикантът е изтекъл от амортисьорите, тогава вибрациите, възникнали по време на шофиране, не намаляват и могат да резонират, разклащайки автомобила.
Също така, износването на втулките на стабилизиращата щанга се отразява на характеристиките на управление. Това може да се установи от външни скърцания и подскачане в окачването при движение по неравни пътни настилки. Ако причината е тази, тогава задължително трябва да се планира ремонт.
Още: Volvo подобри най-популярния си модел
Още: Как да размразите ключалката на автомобила през зимата
Дефектът на кормилната рейка също може да повлияе неблагоприятно на стабилността на автомобила на пътя. Ако воланът не се върне на първоначалното си място след излизане от завой, напълно е възможно основни детайли на рейката да са сериозно замърсени или увредени. Най-често това се дължи на попадане на пясък и вода, които ускоряват износването и намаляват точността на управление.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Как начинаещ шофьор да избере употребяван автомобил
Още: Нов „умен автомобил“ от Китай - автопилот на Huawei и 1000 км пробег