Съществува опасност от закриване на Спешното отделение на МБАЛ-Асеновград. Причината е въведени нови изисквания, от страна на Министерството на здравеопазването. Според стандарта „Спешна медицина”, към здравната структура трябва да бъде разкрито ново звено по ортопедия и травматология.
Още: Здравният министър не вижда източване на клиничните пътеки от болниците
Още: В НЗОК има нови представители на държавата, Кирил Ананиев е в Надзорния съвет
Необходимо е да се създаде център за кръвопреливане, както и да се увеличи площта на вече съществуващия стационар. От три на шест да нараснат местата за спешен прием на пациенти е другото наложено изискване. Паралелно с това, трябва да бъде увеличен и броят на леглата в звеното за наблюдение. Съставът на медицинските екипи пък следва да бъде удвоен.
Асеновградската болница има година време, за да изпълни наложените законови промени. Управителят на лечебното заведение доктор Иван Червенков смята, че преструктурирането не може да се случи за толкова кратък срок от време.
Последната дума за съдбата на Спешното звено към МБАЛ-Асеновград имат общинските съветници на града. Пред тях Червенков е депозирал докладна-записка, настоявайки за изразяване на становище, в което да се посочи по какъв начин отделението да продължи работата си. Структурата за спешна медицинска помощ бе открита преди около седем години.
Още: Грипна епидемия вече няма, кривата на грипа се счупи: Говори доц. Ангел Кунчев
Още: Здравната комисия в парламента отхвърли предложение за прекратяване на споразумението със СЗО
Само за последните 12 месеца екипите от отделението са обслужили повече от 8 000 пациенти. Прегледите им обаче са останали за сметка на МБАЛ-Асеновград, която е разходила за целта над 250 000 лева.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Безплатни онкологични консултации с доц. д-р Тахсин Йозатлъ в София