През юли Русия продължи да свива своите инвестиции в американски държавни ценни книжа /ДЦК/, намалявайки ги до 8,5 милиарда долара, показват данните на министерството на финансите на САЩ, цитирани от РИА "Новости".
Още: Завръщане към Студената война: Путин рискува с Пхенян, за да победи в Украйна
Още: Топ 3 снайперски пушки в армията на САЩ за всички времена
От тази сума 6,239 милиарда се падат на дългосрочни книжа и 2,262 милиарда – на краткосрочни. Инвестициите на Русия са се свили от 10,85 милиарда през юни, или с 2,35 милиарда долара. Русия не влиза в топ 30 на най-големите притежатели на американски дълг.
От април 2018 г. Русия значително намали вложенията си в американски съкровищни бонове, като в периода септември-октомври беше регистрирано незначително увеличение. От ноември 2018 г. Русия отново започна да намалява своите вложения в американски книжа.
Най-големият притежател на американски съкровищни бонове е Япония, която е инвестирала в тях 1,131 трилиона долара, което е със 7,9 милиарда долара повече, отколкото през юни.
Още: Позиция: Украйна трябва да бъде поканена да влезе в НАТО
Още: Подли трикове: Как Русия отнема жилищата на собственици в Мариупол (СНИМКИ и ВИДЕО)
След нея се нарежда Китай с 1,11 трилиона и Великобритания с 334,7 милиарда долара. И двете страни са намалили своите вложения съответно с 2,2 милиарда и 6,4 милиарда долара.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Русия отстъпва на световния оръжеен пазар
Още: Големият проблем за F-16 срещу най-ефективното руско оръжие в Украйна - умните бомби (ВИДЕО)