Бедствията, причинени от климатичните промени, струват на държавите най-малко 100 млрд. долара през 2018 г., съобщи наблюдател на процесите, предупреждавайки, че пороят от смъртоносни пожари, наводнения и бури е "сянка" на бъдещите неща, ако емисиите на парникови газове не бъдат намалени.
Още: Завръщане към Студената война: Путин рискува с Пхенян, за да победи в Украйна
Още: Топ 3 снайперски пушки в армията на САЩ за всички времена
Тази година се очаква да бъде четвъртата най-гореща и затоплящите планетата нива на въглерод и метан продължават да се увеличават, а екстремните метеорологични явления като разрушителните пожари, които унищожават Калифорния, вероятно ще станат много по-често срещани, предаде БГНЕС.
"2018 г. показа катастрофалната заплаха, която представлява изменението на климата за света. И това е само сянка на това, което ще дойде, ако температурите продължат да нарастват", казва Кат Крамер от Групата християнска помощ (ГХП).
Нейният екип състави списък от 10 бедствия, свързани с климата, и използваше открити данни, официални оценки и оценки от застрахователните компании, за да определи цената на всяка от тях.
Още: Позиция: Украйна трябва да бъде поканена да влезе в НАТО
Още: Подли трикове: Как Русия отнема жилищата на собственици в Мариупол (СНИМКИ и ВИДЕО)
Начело в списъка бяха ураганите Флорънс и Майкъл, които причиниха щети за приблизително 17 млрд. долара и съответно 15 млрд. долара.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Русия отстъпва на световния оръжеен пазар
Още: Големият проблем за F-16 срещу най-ефективното руско оръжие в Украйна - умните бомби (ВИДЕО)
През 2018 г. беше наблюдавано поне едно голямо бедствие, предизвикано от климата, на всеки обитаван континент на Земята.
От ГХП установиха, че четири събития - включително калифорнийските пожари, сушата в Южна Европа и широко разпространените наводнения в Япония - струват поне по 7 млрд. долара всяко.
"Безпрецедентните наводнения, суши, топлинни вълни, горски пожари и бури, които сме виждали през последните години - те са лицето на изменението на климата", каза Майкъл Ман, изтъкнат професор по атмосферни науки в Penn State University.
Още: Путин в Пхенян - какво да очаква светът?
Още: Първи бой между роботи в Украйна: Започва нова военна ера (ВИДЕО)
"Времето в света става все по-екстремно пред очите ни - единственото нещо, което може да спре тази деструктивна тенденция от ескалация е бързият спад на въглеродните емисии."