Президентът на САЩ Джо Байдън ще нареди на американските власти да премахнат приоритетните ограничения за хората, които искат да получат ваксинаца срещу коронавируса до началото на май, каза официален представител на Белия дом, предаде БГНЕС.
Още: Тръмп: Талибаните да ни върнат оръжие на стойност 7 милиарда долара
Още: Мъск отрича да изнудва Киев със Starlink
"Президентът ще обяви, че не по-късно от 1 май всички американци, желаещи да се ваксинират срещу COVID-19, ще имат право да получат ваксината", заяви висш служител на администрацията, който поиска да остане анонимен пред АФП.
Дори и в момента обаче, САЩ е на четвърто място в света по брой поставени дози на 100 души. Към 6 март в САЩ са поставени 26,29 дози на 100 души. Лидер е Израел с 99,88 дози! Припомняме, че Байдън си постави за цел 100 милиона ваксинации до 100-ия ден на управлението си, но сега заяви, че тази цел ще бъде постигната на 60-ия ден.
Президентът на САЩ предупреди американците да не отстъпват в борбата с пандемията, като каза, че тя "далеч не е приключила". Той изрази надежда за настъпване на по-светли дни при намаляване на новите случаи и ускоряване на ваксинацията.
Още: Американски медии: Барак и Мишел Обама поделят имуществото си
"Тази борба далеч не е приключила. Не е моментът да се отказваме", каза Байдън в първото си обръщение към нацията. Той призова американците да се ваксинират и да продължат да спазват правилата за социално дистанциране, да носят маски за лице, като добави, че в крайна сметка "историята ще отбележи, че сме се сблъскали и преодолели един от най-трудните и най-мрачните периоди в историята на тази нация".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тръмп мрази Украйна: Какво стои зад обсесията на американския президент към Зеленски
Още: САЩ притискат Киев да промени резолюцията на ООН, осъждаща Русия
Американският президент осъди "жестоките престъпления от омраза", извършени срещу американците от азиатски произход след началото на пандемията и настоя това да спре. "Твърде често сме се обръщали един срещу друг", каза Байдън, определяйки престъпленията от омраза като не-американски.
Правозащитници твърдят, че разпространението на дискриминацията срещу американците от азиатски произход е била подхранвана от говоренето за "китайския вирус" на бившия президент Доналд Тръмп.