Главният изпълнителен директор на Twitter Илон Мъск заяви, че платформата за социални медии вече не е "на бързата писта към фалита". Въпреки това предупреди, че има много неща, които трябва да се направят в платформата. "Но като цяло изглежда, че тя се движи в добра посока", каза той.
Още: Тръмп: Талибаните да ни върнат оръжие на стойност 7 милиарда долара
Още: Мъск отрича да изнудва Киев със Starlink
През уикенда Мъск заяви в подкаста All-In, че компанията няма да подаде скоро молба за обявяване в несъстоятелност. Той каза: "Контролираме разходите в разумна степен, така че компанията вече не е в бързата лента към фалита. Това беше доста трудна ситуация. Меко казано, има своите върхове и спадове, но като цяло изглежда, че върви в добра посока."
След подкаста Мъск написа, че Twitter все още не е сигурен и все още има "много работа за вършене".
Шефът на Twitter сподели още в подкаста: "Процентът на моите грешки и нещо като главен туитър ще бъде по-малък с течение на времето, но в началото ще правим много повече грешки, защото съм нов. Ей, току-що съм дошъл тук, човече!"
Още: Американски медии: Барак и Мишел Обама поделят имуществото си
Той добави: "Ако погледнете действителното подобрение, което се е случило в Twitter, по отношение на това, че разходите не са безумни и че се доставя продукт, който като цяло е добър, мисля, че това е страхотно. Изпълняваме задачите си добре и се справяме."
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тръмп мрази Украйна: Какво стои зад обсесията на американския президент към Зеленски
Още: САЩ притискат Киев да промени резолюцията на ООН, осъждаща Русия
Милиардерът за първи път предупреди за перспективата за фалит на Twitter само няколко седмици след като пое платформата за социални медии.
След като закупи Twitter за около 44 млрд. долара в края на октомври, Мъск веднага направи някои драстични промени в платформата, като се съсредоточи върху свободата на словото. Скоро компанията загуби половината от 100-те си най-големи рекламодатели, които съставляваха голяма част от приходите на Twitter.
Оттогава насам Мъск се опитва да генерира приходи за компанията за социални медии, включително да таксува 8 долара (11 долара за потребителите на iPhone) на месец за синята отметка на Twitter.
Още: Вече не 50%, а 100% от редкоземните минерали: Новото предложение на Тръмп е още по-сурово?
Още: Тръмп иска Мъск да е по-агресивен във федералните съкращения