Онлайн платформата може да бъде управлявана от нов главен изпълнителен директор до края на годината. Това обяви настоящият такъв - Илон Мъск.
Още: Тръмп: Талибаните да ни върнат оръжие на стойност 7 милиарда долара
Още: Мъск отрича да изнудва Киев със Starlink
"Предполагам, че вероятно към края на тази година би трябвало да е добър момент да намерим някой друг, който да управлява компанията", каза той по видеовръзка на конференцията World Government Summit в Дубай.
Той заяви, че първо компанията трябва да се стабилизира и по думите му това трябва да се случи имено в края на година.
Мъск купи Twitter за 44 млрд. долара и отнесе много критиките, че пренебрегва другите си начинания, особено автомобилната компания Tesla, чиято цена на акциите се срина, откакто той пое Twitter.
Още: Американски медии: Барак и Мишел Обама поделят имуществото си
Мъск не е дал много указания за това какъв лидер търси. На 21 декември, когато за първи път обяви, че планира да се оттегли от поста главен изпълнителен директор, той каза само, че ще ограничи собствените си задължения до софтуерно и сървърно инженерство, след като "някой достатъчно глупав" заеме мястото му.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тръмп мрази Украйна: Какво стои зад обсесията на американския президент към Зеленски
Още: САЩ притискат Киев да промени резолюцията на ООН, осъждаща Русия
Историческа загуба: Илон Мъск постави отрицателен рекорд на Гинес
Откакто Мъск пое изцяло собствеността върху Twitter на 27 октомври, платформата беше разтърсена от хаос, с масови уволнения, връщане на забранени акаунти и отстраняване на журналисти, критикуващи родения в Южна Африка милиардер.
С поемането на управлението от Мъск се увеличиха и расистките и омразни туитове, което предизвика вниманието на регулаторните органи и отблъсна големите рекламодатели, които са основният източник на приходи за Twitter.
Още: Вече не 50%, а 100% от редкоземните минерали: Новото предложение на Тръмп е още по-сурово?
Още: Тръмп иска Мъск да е по-агресивен във федералните съкращения
Миналата седмица хиляди потребители на Twitter съобщиха за проблеми при използването на платформата, тъй като социалната мрежа започна да позволява на платените потребители да публикуват туитове с дължина до 4000 знака.